خانه » داعش » اخبار داعش » احتمال هلاکت سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان
loading...

احتمال هلاکت سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان

احتمال هلاکت سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان

احتمال هلاکت سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان

اخبار داعش :همانطور که می دانید گروه تروریستی داعش به راحتی توانست به افغانستان و پاکستان نفوذ کند و حتی جنایاتی نیز انجام دهد. اکنون خبرهایی از احتمال هلاکت سرکرده داعش در افغانستان و پاکستان منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام : خبرها از افغانستان حاکی است که حافظ سعید، سرکردۀ داعش در افغانستان و پاکستان، در حمله هوایی پهپادهای آمریکایی کشته شده است.

“عمر زخیلوال” سفیر افغانستان در پاکستان روز جمعه گفت که “حافظ سعید خان” سرکردۀ شاخه داعش در افغانستان در حملۀ پهپاد آمریکایی در شرق افغانستان از پا درآمده است.

رویترز به نقل از زخیلوال خاطرنشان کرد که علاوه بر سرکرده داعش، چند تن از فرماندهان ارشد و جنگجویان داعش در افغانستان در این حمله که در ۲۶ ژوئیه در منطقه “کوت” در استان ننگرهار افغانستان صورت گرفت، کشته شدند.

از سوی دیگر شبکۀ بی بی سی به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا خاطرنشان کرد که سرکردۀ داعش در افغانستان تنها سه روز پس از خونین‌ترین حمله این گروه تروریستی در کابل کشته شد.

در حملۀ انتحاری مذکور که در دهمزنگ صورت گرفت، ۸۴ نفر کشته شدند.

با این حال سخنگوی ائتلاف نظامی آمریکا در کابل اعلام کرد که هنوز نمی توان این خبر را تأیید کرد و مسؤولان درحال تحقیق درباره این موضوع هستند.

سعید خان عضو سابق طالبان پاکستان بود که پس از بیعت با داعش، سرکرده شاخه این گروه تروریستی در افغانستان شد.

سال گذشته هم سازمان اطلاعات افغانستان از کشته شدن حافظ سعید خان در حمله پهپاد آمریکایی در شرق افغانستان کشته شده است، اما داعش این خبر را تکذیب کرد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*