خانه » داعش » اخبار داعش » بازداشت ۱۲ همپیمان داعش در برزیل
loading...

بازداشت ۱۲ همپیمان داعش در برزیل

بازداشت ۱۲ همپیمان داعش در برزیل

بازداشت 12 همپیمان داعش در برزیل

اخبار داعش :با نزدیک شدن به المپیک تحرکات داعش نیز بیشتر شده است. گروه تروریستی تکفیری داعش بارها تهدید به حملات تروریستی در زمان المپیک کرده است. اکنون خبرهایی از بازداشت ۱۲ همپیمان داعش در برزیل منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :در کمتر از دو هفته مانده به آغاز بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶، پلیس برزیل ۱۲ شهروند این کشور را که مشکوک به همپیمانی و همکاری با داعش بودند در مناطق مختلف برزیل شناسایی و دستگیر کرد.

پلیس برزیل با همکاری سازمان پلیس فدرال آمریکا و شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر، توانست این افراد را شناسایی و سپس دستگیر نماید.

۱۰ تن از این افراد هفته گذشته دستگیر شدند، نفر یازدهم خود را تسلیم مقامات پلیس کرد و نفر دوازدهم نیز طی عملیات پلیس در ایالت ماتو گروسو این کشور دستگیر شد.

وزیر دادگستری برزیل در گفتگوی تلوزیونی در این باره اظهار داشت: افراد دستگیر شده بدون آنکه با هیچ یک از عناصر داعش ملاقات داشته باشند، با این گروه تروریستی بیعت کرده بودند و ایشان هیچ آموزشی ندیده و تاکنون نیز به سوریه و عراق سفر نکرده بودند.

«الکساندر دی موریس» در ادامه افزود: این افراد کاملا آماتور بودند و در تفحص از منازل آنان، هیچ یک از عناصر مورد استفاده بمب ساخت بمب کشف نشد.

وی خاطرنشان ساخت: در نظارت هایی که پیش از دستگیری این افراد انجام شد، مشخص شد ایشان سعی در خرید سلاح کلاشینکف از کشور پاراگوئه را داشته اند.

وزیر دادگستری برزیل در قسمت دیگری از مصاحبه تلوزیونی خود یادآور شد: افراد دستگیر شده که خود را مدافعان شریعت می نامیدند، ارتباطی خاصی با هم نداشتند و تنها برخی آنان از طریق نرم افزارهای واتس آپ و تلگرام پیام هایی را برای یکدیگر ارسال کرده بودند، که این پیام ها در شناسایی و دستگیری آنان نقش موثری داشت.

«دی موریس» تاکید کرد: با صدور حکم قضایی، مسئولین شبکه های اجتماعی توییتر و فیسبوک همکاری های خوبی را با مقامات برزیلی داشتند که در نهایت این همکاری ها موجب شناسایی و دستگیری این هواداران داعش شد.

شایان ذکر است، با نزدیک شدن به تاریخ برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در کشور برزیل، این کشور شاهد تدابیر شدید امنیتی است تا بتواند بدون هیچگونه مشکل امنیتی این مسابقات را برگزار کرده و به پایان برساند. دستگیری افراد مذکور نیز در راستای اقدامات پیشگیرانه پیش از شروع این بازی ها صورت گرفت.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*