خانه » داعش » اخبار داعش » گروگانگیری و بریدن سر کشیش در فرانسه توسط اعضا داعش
loading...

گروگانگیری و بریدن سر کشیش در فرانسه توسط اعضا داعش

گروگانگیری و بریدن سر کشیش در فرانسه توسط اعضا داعش

گروگانگیری و بریدن سر کشیش در فرانسه توسط اعضا داعش

اخبار داعش :بار دیگر اعضا داعش در فرانسه دست به جنایت هولناکی زدن و سر یک کشیش را بریدن. قبلا نیز اعضا داعش در فرانسه دست به جنایت های دیگری زده بودند.

به گزارش میهن گرام :گروگانگیری دو مرد مسلح با چاقو در کلیسایی در شمال فرانسه با کشته شدن یکی از گروگان‌ها و دو گروگانگیر پایان یافت.

در حمله این دو تن به کلیسای “سن‌اتین دو رووری” در منطقه نورماندی فرانسه ۴ تن گروگان گرفته شدند اما با دخالت نیروهای پلیس این گروگانگیری پایان یافت.

پیش از ورود پلیس به این حمله عوامل گروگانگیری کشیش این کلیسا را به قتل رساندند.

گفته می‌شود مهاجمان سر کشیش مزبور را از تن جدا کردند.

بر اساس گزارش‌ها گروگان‌گیرها گلوی ژاک همل، کشیش ۸۴ ساله کلیسا را بریده و او را کشته‌اند. یکی دیگر از گروگان‌ها هم زخمی شده‌ و حال او وخیم گزارش شده است.

در حالی که هنوز انگیزه یا هویت افراد دخیل در این گروگانگیری اعلام نشده است برخی منابع عامل اصلی این گروگانگیری را «سید احمد غلام» دانشجوی ۲۴ ساله الجزایری معرفی می‌کنند.

این دو مهاجم به هنگام ورود به کلیسا نام گروه تروریستی داعش را فریاد زدند.

پلیس فرانسه عملیات برای کشف مواد منفجره در اطراف کلیسای مذکور را آغاز کرده است.

دادستان فرانسه در همین حال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که تحقیقات برای تشخیص تروریستی بودن یا نبودن این حمله هم‌چنان ادامه دارد.

در همین حال روزنامه لوفیگارو گزارش داده‌ است، فرانسوا اولاند، رئیس ‌جمهور به همراه برنارد کازنو، وزیر کشور فرانسه قرار است در محل این حادثه حاضر شوند.

مانوئل والس، نخست‌وزیر فرانسه نیز با انتشار توئیتی به این حادثه واکنش نشان داد.
وی در این پیام خود نوشته‌ است: سراسر فرانسه و تمامی کاتولیک‌ها روحشان از این رویداد جریحه‌دار شده است. ما این اقدامات وحشیانه را متوقف خواهیم کرد.

علاوه بر این دفتر رسانه‌ای واتیکان نیز با انتشار بیانیه‌ای به این حادثه پرداخت.

در این بیانیه آمده است: پاپ ضمن محکوم کردن شدید این حمله در اندوه و وحشت این اتفاق شریک است و برای قربانیان آن دعا می‌کند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*