خانه » داعش » اخبار داعش » داعش دهها شهروند کرد سوری را قتل عام کرد
loading...

داعش دهها شهروند کرد سوری را قتل عام کرد

داعش دهها شهروند کرد سوری را قتل عام کرد

داعش دهها شهروند کرد سوری را قتل عام کرد

اخبار داعش :بار دیگر گروه تروریستی داعش دست به جنایت هولناکی زد و این بار داعش دهها شهروند کرد سوری را قتل عام کرد. داعش تاکنون جنایات زیادی را در مناطق مختلف انجام داده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :شاهدان عینی در شهر “کوبانی”، واقع در شمال شهر “حلب”، از نفوذ داعش به مناطق اطراف این شهر در روز شنبه خبر دادند.

به گفته این شاهدان و فعالان رسانه ای، عناصر “گروه تروریستی تکفیری داعش” پس از ورود به این شهر، دهها تن از شهروندان کُرد را بدون هیچ اتهامی قتل عام نمودند.

گروهی از تروریستی های تکفیری به صورت پنهانی با عبور از سد مراکز ایست و بازرسی یگان های پیشمرگه کُرد مسقر در منطقه، وارد روستای “سایکول”، در نزدیکی شهر “سرین” در مناطق جنوبی “کوبانی” شدند و سپس به طرز وحشیانه ای دهها تن از مردم این روستا را که اغلب کودکان و زنان بودند، قتل عام نمودند.

یکی از شاهدان عینی به رسانه ها اینچنین گفت: پس از قتل عام فجیعی که تروریست های داعش مرتکب شدند و اطلاع نیروهای پیشمرگه از نفوذ عناصر داعش، درگیری میان نیروهای پیشمرگه کُرد و عناصر نفوذی داعش درگرفت و طی این درگیری ۶ تن از تروریست های به هلاکت رسیده و چند تن نیز دستگیر شدند و ما بقی توانستند از مهلکه فرار کنند.

این شاهد عینی سپس افزود: مردم روستا با مشاهده ابدان دوستان خود در گوشه و کنار روستا که همگی توسط عناصر داعش سر بُریده شده بودند، در شوک فرو رفتند.

یکی از افسران ارشد کُرد در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد: بیشتر قربانیان این حمله را کودکان کُرد تشکیل می دادند که به دلیل عدم توانایی در مقابله با داعش، توسط این تروریست ها ربوده شده و قتل عام شده بودند.

این افسر بلند پایه کُرد دلیل موفقیت داعش در نفوذ به روستای سایکول را، ضعف وضعیت امنیتی کوبانی و مناطق اطراف آن عنوان کرد که این ضعف ناشی از حضور گسترده نیروهای پیشمرگه کُرد در “منجیب” برای مقابله با گروه تروریستی تکفیری داعش، است.

گفتنی است از حدود یک سال پیش که کوبانی به دست نیروهای سوری و پیشمرگه آزاد شده است، مناطق اطراف این شهر شاهد حملات چندباره عناصر داعش بوده اند که در این حملات، تعداد زیادی از شهروندان کُرد سوری جان خود را از دست داده اند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*