خانه » داعش » اخبار داعش » دستگیری و محکوم شدن تروریست ایرانی داعش +عکس
loading...

دستگیری و محکوم شدن تروریست ایرانی داعش +عکس

دستگیری و محکوم شدن تروریست ایرانی داعش +عکس

دستگیری و محکوم شدن تروریست ایرانی داعش +عکس

اخبار داعش :در ادامه دستگیری اعضا داعش این بار خبرهایی از دستگیری و محکوم شدن تروریست ایرانی داعش منتشر شده است. در ماه های اخیر داعش تعداد زیادی از نیروهای خود را از دست داده است.

به گزارش میهن گرام :یک دادگاه کیفری در شهر فرانکفورت آلمان، یک شهروند آلمانی ایرانی‌تبار را به اتهام ارتکاب جنایت جنگی در سوریه به دو سال زندان محکوم کرد.

آریا لاجوردی ۲۱ ساله، متهم است در بهار سال ۲۰۱۴ در سوریه همراه با دو تروریست دیگر، با سر بریده و به نیزه کشیده شده دو سرباز ارتش سوریه عکس گرفته است. این تصویر در فیسبوک منتشر شد. پلیس آلمان وی را در اکتبر سال ۲۰۱۵ بازداشت کرد و روند رسیدگی به اتهامات او در ماه مه سال ۲۰۱۶ آغاز شد.

براساس حکم دادگاه، لاجوردی پیش از پیوستن به یک گروه تروریستی  در سوریه در سال ۲۰۱۴، عقاید و باورهای تکفیری پیدا کرده بود. این گروه بین ماه‌های آوریل و مه سال ۲۰۱۴ دو سرباز ارتش سوریه را در شهر بنش در استان ادلب کشتند و متعاقبا سر آن‌ دو را بریدند.

هم قطاران آریا لاجوردی، متهم این پرونده، سه عکس از وی با دو سر بریده به نیزه کشیده شده گرفتند. دادگاه در حکم خود، این حرکت را تلاشی برای تحقیر دو قربانی توصیف کرده است؛ قربانیانی که به نظر تروریست ها «کافر» بوده اند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*