خانه » داعش » اخبار داعش » داعش چقدر از قلمروی تحت کنترل خود را از دست داده ؟
loading...

داعش چقدر از قلمروی تحت کنترل خود را از دست داده ؟

داعش چقدر از قلمروی تحت کنترل خود را از دست داده

داعش چقدر از قلمروی تحت کنترل خود را از دست داده

اخبار داعش :در ماه های اخیر گروه تروریستی تکفیری داعش علاوه بر از دست دادن تعداد زیادی از اعضا و سرکرده های خود مقدار زیادی از قلمروی تحت کنترل خود را نیز از دست داده است.

به گزارش میهن گرام :مؤسسه تحقیقاتی معتبر آی اچ اس گزارش داد که داعش طی ۱۸ ماه گذشته یک چهارم قلمروی تحت کنترل خود در عراق و سوریه را از دست داده است.
موسسه تحقیقاتی آی اچ اس در گزارشی اعلام کرد که داعش طی ۱۸ ماه گذشته بیش از یک چهارم قلمروی تحت کنترل خود را در عراق و سوریه از دست داده است و احتمالا طی ماههای آینده حملات خود را علیه غیرنظامیان تشدید خواهد کرد.

آی اچ اس با بیان اینکه قلمروی تحت اشغال داعش از ۹۰۸۰۰ کیلومتر مریع در ژانویه ۲۰۱۵ به ۶۸۳۰۰ کیلومتر کاهش یافته تاکید کرد که این مساله احتمالا باعث افزایش حملات داعش به اهداف غیرنظامی از جمله در اروپا و خاورمیانه خواهد شد.

«کلومب استارک» مدیر پروژه نظارت بر بحران آی اچ اس می‌گوید: از آنجایی که طرح حکومت داعش به طور فزاینده شکست خورده است این گروه در حال بازتعریف اولویتهای خود است. در نتیجه انتظار می‌رود که داعش به سمت نخریب زیرساختهای اقتصادی در عراق و سوریه و فرا‌تر از آن در اروپا برود.

این گزارش افزود؛ به عنوان مثال، از دست رفتن فلوجه از کنترل داعش و بازپس گیری آن در ماه گذشته باعث حملات این گروه به اهداف شیعی در عراق و بمبگذاریهای مختلف شد که به کشته شدن حدود ۳۰۰ غیرنظامی منجر شد.

ازپس‌گیری شهر فلوجه در غرب بغداد، پایتخت عراق، که پایگاه محکمی برای داعش محسوب می‌شد، به دست ارتش این کشور در ماه گذشته منجر به حملۀ عناصر داعش ‌ به مناطق شیعه‌نشین شد.

در حملۀ هفتۀ گذشتۀ داعش به یک منطقۀ شلوغ تجاری در بغداد، حدود ۳۰۰ نفر کشته شدند. این یکی از مرگبار‌ترین حملات داعش تا این زمان بوده است.

داعش همچنین پایان سال گذشتۀ میلادی کنترل شهر رمادی، یکی دیگر از پایگاه‌های مهم خود، را از دست داد.

ارتش عراق به همراه نیروهای مردمی این کشور آمادۀ بازپس‌گیری موصل، بزرگ‌ترین شهر شمال عراق و پایتخت خلافت خودخواندۀ داعش، است.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*