خانه » داعش » اخبار داعش » دزدیدن ۲۵ کودک از یتیم خانه توسط داعش
loading...

دزدیدن ۲۵ کودک از یتیم خانه توسط داعش

دزدیدن ۲۵ کودک از یتیم خانه توسط داعش

دزدیدن 25 کودک از یتیم خانه توسط داعش

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش در تلاش برای ایجاد نسل آینده خود می باشد و برای این کار داعش در حال تربیت کودکان به روش خود می باشد. اکنون خبرهایی از دزدیدن ۲۵ کودک از یتیم خانه توسط داعش منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام : نایب رئیس جبهه ترکمان های عراق از ربوده شدن ۲۵ کودک از یتیم خانه و انتقال آنها به اردوگاههای آموزش نظامی خود در موصل خبر داد.

به گزارش میهن گرام و به نقل از السومریه نیوز، حسن توران با اعلام این خبر از دولت عراق خواست اتاق عملیات ویژه ای را برای طرح یک استراتژی به منظور تأمین امنیت بیشتر برای کودکان عراق ایجاد کند.

توران روز شنبه در کنفرانس خبری گفت: گزارشی که یونیسف در این باره منتشر کرده است بسیار حساس و مهم است مخصوصا که بیش از سه میلیون کودک عراقی در معرض خطر هستند و کودکان ترکمان هم از این قاعده مستثنی نیستند و آنها هم بخشی از این مصیبتی هستند که با اشغال شهر تلعفر توسط تروریستهای داعش و آواره شدن تعداد بی شماری از کودکان ترکمانی شروع شده است؛ سرنوشت بسیاری از این کودکان، نامعلوم است و خانواده ها منتظر بازگشت آنها هستند.

وی افزود: گروه تروریستی داعش ۲۵ کودک ترکمان را از یتیم خانه ای در موصل ربوده، و به اردوگاه اموزش نظامی اجباری خود برده است. همچنین چهار نفر از کودکان شهید “ایمان یونس”، نماینده فقید پارلمان عراق را هم ربوده بود. دو نفر از این کودکان بعدا آزاد شدند و سرنوشت دو نفر دیگر همچنان نامعلوم است.

توران با اشاره به رنج و مصائب کودکان ترکمانی در اردوگاه های مهاجرت گفت که بسیاری از خانواده ها با کودکشان به ناچار به مدت دو سال است که در این اردوگاهها که از زاخو در شمال عراق تا استان بصره امتداد دارد، به سر می برند و برای زنده ماندن دست و پا می زنند.

نایب رئیس جبهه ترکمان های عراق از پارلمان خواست این گزارش را در یکی از جلسات در دستور کار قرار دهد، و قوانین و مصوبات لازم را برای رسیدگی به اوضاع کودکان عراقی تصویب کند.

وی از دولت هم خواست اتاق عملیات ویژه ای را با شرکت وزارتخانه های مرتبط و کمیساریای حقوق بشر برای بررسی اوضاع کودکان و طرح استراتژی مشخصی برای تأمین امنیت بیشتر برای آینده کودکان ایجاد کند.

شایان ذکر است که صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) وابسته به سازمان ملل روز سه شنبه ۲۸ ژوئن ۲۹۱۶ با انتشار گزارشی و با اشاره به پایین آمدن سن مرگ و میر در میان کودکان زیر پنج سال به نصف از سال ۱۹۹۰، پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۶۹ میلیون کودک از بین خواهند رفت و ۷۵۰ میلیون دختر بچه مجبور به ازدواج می شوند.
منبع:العالم

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*