خانه » داعش » اخبار داعش » شروع عملیات محاصره داعش در عراق و سوریه
loading...

شروع عملیات محاصره داعش در عراق و سوریه

شروع عملیات محاصره داعش در عراق و سوریه

شروع عملیات محاصره داعش در عراق و سوریه

اخبار داعش :خب همانطور که پیش بینی میشد کم کم به پایان کار داعش حداقل در عراق و سوریه نزدیک می شویم.بعد از حضور نظامی روسیه در سوریه و پیش روی های نیروهای عراقی کار محاصره گروه تروریستی داعش آغاز شد.

یک منبع ارشد امنیتی عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بغداد، خبر داد: بزرگ‌ترین عملیات محاصره گروه تروریستی تکفیری داعش در عراق آغاز شده و این عملیات در نوع خود در این کشور و سوریه اولین شمرده می‌شود.

این منبع ارشد عراقی که خواستار عدم افشای هویت خود به دلایل امنیتی شد، خاطر نشان کرد که انتظار می‌رود، این عملیات داعش را در تنگنای شدید قرار دهد.

منبع مذکور توضیح داد که عملیات محاصره داعش همزمان با آغاز مرحله دوم عملیات «لبیک یا رسول الله» برای آزادسازی مابقی مناطق تحت تصرف داعش و حرکت به سمت موصل، مرکز استان نینوا در شمال عراق آغاز شده است.

وی تاکید کرد که این عملیات با هماهنگی بین دمشق و بغداد آغاز شده و از چندین منطقه از جمله بیجی و الصینیه به سمت موصل آغاز شده و مورد پشتیبانی و حمایت نظامی گسترده است تا داعش را در استان الانبار تحت فشار و تنگنا بگذارد.

این منبع امنیتی عراقی افزود: محاصره داعش در کشور سوریه از مناطق حسکه و دیر الزور و شهر تاریخی و باستانی «تدمر» در استان حمص آغاز می‌شود و اگر عملیات براساس برنامه ریخته شده پیش رود، داعش در تنگنای شدیدی قرار می‌گیرد.

منبع مذکور با بیان اینکه عملیات اصلی در استان الانبار عراق و رقه و ریف ادلب سوریه خواهد بود، تاکید کرد: این عملیات با هماهنگی اطلاعاتی بین اتاق عملیات مشترکی متشکل از عراق و سوریه و ایران و روسیه انجام می‌شود.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*