خانه » داعش » اخبار داعش » علت سفر ناگهانی وزیر دفاع روسیه به سوریه
loading...

علت سفر ناگهانی وزیر دفاع روسیه به سوریه

علت سفر ناگهانی وزیر دفاع روسیه به سوریه

علت سفر ناگهانی وزیر دفاع روسیه به سوریه

اخبار داعش :همکاری روسیه و سوریه در مبارزه با داعش و سایر گروه های تروریستی باعث ضعیف شدن گروه های تروریستی تکفیری از جمله داعش در منطقه شده است.

به گزارش میهن گرام : وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که “سرگئی شویگو” پس از بازدید سرزده از پایگاه “حمیمیم” (حومۀ لاذقیه) با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

مسکو و دمشق جزئیاتی را درباره این دیدار و مسائل مطرح شده در آن اعلام نکردند.

شبکۀ روسیا الیوم به نقل از مطبوعات این کشور تأکید کرد ولادیمیر پوتین وزیر دفاع خود را به سوریه فرستاد تا با رئیس جمهور سوریه درخصوص مسائلی که در برنامۀ کاری کرملین مطرح می‌شود، گفتگو کند؛ و این مسائل مربوط به حل بحران سوریه و توانایی رزمی ارتش سوریه و نیازهای آن برای افزایش این توان جهت مبارزه با گروه‌های تروریستی است.

وزارت دفاع روسیه در همین راستا اعلام کرد که شویگو در جریان این سفر، با نیروهای نظامی روس در پایگاه هوایی حمیمیم دیدار کرد، و از عملکرد سامانه‌های اس ۴۰۰ و شرایط اقامت نظامیان و خلبانان روس در این پایگاه مطلع شد.

بر اساس این گزارش، شویگو همچنین گزارشی را از فرماندۀ نیروهای روس در سوریه در خصوص اوضاع و عملکرد نیروی هوایی ارتش روسیه در حمله به مواضع تروریست‌ها و همچنین عملکرد مرکز هماهنگی روسی برای آشتی در سوریه، دریافت کرد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*