خانه » داعش » اخبار داعش » بلژیک و فرانسه مقصد احتمالی حملات داعش
loading...

بلژیک و فرانسه مقصد احتمالی حملات داعش

بلژیک و فرانسه مقصد احتمالی حملات داعش

بلژیک و فرانسه مقصد احتمالی حملات داعش

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش همچنان یک تهدید بزرگ برای کل دنیا می باشد. بعد از حملات تروریستی این گروه در مناطق مختلف اکنون  بلژیک و فرانسه مقصد احتمالی حملات داعش معرفی شدند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :پلیس “فرانسه” و یگان ضد تروریست این کشور، از احتمال سفر گروه کوچکی از تروریست های داعشی به قصد انجام عملیات انتحاری و تروریستی به فرانسه و بلژیک برای خبر داده و نسبت به آن هشدار دادند.

یکی از مقامات امنیتی فاراسه روز گذشته (چهارشنبه) اعلام کرد: مقامات اطلاعاتی امنیتی بلژیک با ارسال نامه ای به همتایان فرانسوی خود، نسبت به خطر وقوع این حملات تروریستی هشدار دادند و مقامات فرانسوی نیز بلافاصله در اطلاعیه به تمام مراکز پلیس این کشور، خواستار توجه بیشتر به مسايل امنیتی شد.

ولی با این حال مقامات امنیتی فرانسه که پیش از این شاهد حملات تروریستی خونباری در “پاریس” بودند، از آمادگی کامل نیروهای پلیس و امنیتی این کشور در مقابل تهدیدات و حملات احتمالی خبر دادند.

به گفته مقامات امنیتی بلژیک، اطلاعاتی وجود دارد که از سفر ۱۰ روز پیش گروه کوچکی از تروریست های داعشی از سوریه به مقصد بلژیک و فرانسه حکایت دارد.

در بیانیه ای که مقامات امنیتی بلژیک منتشر کرده اند، آمده است: تروریست های داعشی بدون هیچ پاسپورتی قصد عزیمت به اروپا را دارند که به نظر می رسد خود را با قایق و از طریق آبهای ترکیه و یونان به خاک اروپا برساند.

سخنگوی ستاد بحران بلژیک اظهار داشت: کشورش در حال حاضر در مرحله سوم از تهدیدات امنیتی قرار دارد و مرحله سوم به این معنا است که تهدیدات امنیتی، جدی و محتمل است.

«بنوئیت رماکر» در ادامه افزود: در هر صورت نیروهای امنیتی تمام مکان های احتمالی وقوع حملات تروریستی را زیر نظر دارند.

شایان ذکر است، فرانسه و بلژیک دو کشور مقصد برای تروریست های شناخته شده اند. در حملات تروریستی به “پاریس” که اواخر سال گذشته میلادی رخ داد، حدود ۱۳۰ تن کشته و تعداد زیادی مجروح شدند و نیز در حملات تروریستی به “بروکسل”، بیش از ۳۵ تن کذشته و تعداد زیادی زخمی شدند.

در روزهای جاری و با برگزاری مسابقات جام ملت های اروپا در فرانسه، این تهدیدات به طور جدی تری از سوی مقامات این کشور ملاحظه می شود و تمام مراکز شلوغ و پررفت و آمد شهرهای مختلف فرانسه، تحت کنترل نیروهای پلیس و دوربین های نظارتی قرار دارد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*