خانه » داعش » اخبار داعش » نقش مهم زنان در تبلیغ داعش
loading...

نقش مهم زنان در تبلیغ داعش

نقش مهم زنان در تبلیغ داعش

نقش مهم زنان در تبلیغ داعش

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش تاکنون توانسته از طریق تبلیغات خود خصوصا در فضای مجازی تعداد زیادی را به عضویت خود در بیاورد که زنان عضو داعش نقش مهمی در این تبلیغات دارند.

به گزارش میهن گرام :محققان  دانشگاه  میامی به  این نتیجه رسیده اند  که زنان  نقش مهمی در تأمین ارتباط بین  اعضای  سازمان تروریستی داعش و تبلیغ  و رواج  متون  تبلیغاتی داعش در  شبکه های اجتماعی  ایفا می کنند.  مقاله محققان در  مجله Science Advances منتشر شده است.

محققان  به  بررسی و مطالعه  ساختار  ارتباط بین  کاربران  شبکه اجتماعی « وکانتکته» (در تماس)   پرداختند.  نویسندگان مقاله  به چند دلیل این سایت را انتخاب کردند. اولا:  صفحات  طرفداران  گروه های تروریستی  به سرعت و به کارایی شبکه « فیس بوک»  فیلتر نمی شوند.  دوما: شبکه « وکانتکته»  با ۳۶۰ میلیون کاربر بزرگترین  شبکه  اجتماعی در  اروپاست و  کاربرانی از آن استفاده می کنند  که در اراضی نزدیک به مناطق تحت کنترل « داعش»  ساکن هستند.

ابتدا محققان  بیشتر واژه های کلیدی  مرتبط با  فعالیت  سازمان تروریستی را  انتخاب کردند، مثلا « داعشی»، و یا « خلافت»  و با کمک این کلمات، گروهی را  مشخص کردند  که کاربران  آن از داعش حمایت می کنند.  تصویر نهایی  از بیش از ۴۱ هزار  نفر  (حدود ۲۵ هزار  مرد و ۱۷ هزار  زن)  و میلیون تماس بین آنها شکل گرفت.

نتیجه  آنالیز آماری نشان داد  که زنان  با وجود تعداد کم آنها در  صفوف « داعش »  نقش مهمی در  رواج  مواد تبلیغانی متون  کتبی و صوتی و بصری  ایفا می کنند. آنها  ارتباط بین  گروه ها را برقرار می سازند و به عضوگیری گروه های  طرفدار  تروریسم  کمک می رسانند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*