خانه » داعش » اخبار داعش » فاش شدن نقش ترکیه در خان طومان توسط اسرائیل
loading...

فاش شدن نقش ترکیه در خان طومان توسط اسرائیل

فاش شدن نقش ترکیه در خان طومان توسط اسرائیل

فاش شدن نقش ترکیه در خان طومان توسط اسرائیل

اخبار داعش :بعد از پیروزی های نیروهای سوری در مبارزه با داعش و سایر تروریست ها در مناطق مختلف این بار گروه های تروریستی در سوریه به کمک حامیان خود با سو استفاده از آتش بس به خان طومان حمله کردند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از العالم :پایگاه امنیتی “دبکا فایل” اسرائیل اطلاعات تازه ای از نقش ترکیه در تسلیح تروریست های فعال در منطقۀ خان طومان منتشر کرد.

“دبکا فایل” نوشت که تروریست ها توسط ترکیه، و با حمایت مالی عربستان، به موشک های ضد تانک “میلان” مجهز شده اند. این پایگاه، همچنین، با طرح این ادعا که دست یابی تروریست ها به این موشک ها «یک کابوس برای ایران است»، افزود ایرانی ها تا پیش از حادثۀ خان طومان تصور نمی کردند که تروریست ها به چنین موشک هایی دست یافته باشند.

موشک‌ های ضد تانک میلان، ساخت فرانسه و از نوع هدایت شونده هستند که علاوه بر تانک‌ها می‌تواند اهداف ثابت را نیز هدف قرار دهند.

“دبکا فایل”، در ادامه نیز مدعی شد که اگر تروریست ها بتوانند همچنان به تسلیحات پیشرفته ای مانند موشک های ضد تانک و هواپیما دست یابند، به «یک نیروی نظامی قوی تر از ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای ایرانی در سوریه تبدیل خواهند شد»!

عصر روز جمعه ۱۷ اردیبهشت، «جبهة النصره» و هم پیمانان سلفی اش حملۀ گسترده‌ و شدیدی را از چندین محور به شهرک «خان طومان» آغاز کردند که به سقوط آن منجر شد.

در این حمله غافلگیر کننده، ۱۳ مستشار ایرانی شهید و حدود ۲۱ نفر دیگر زخمی شدند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*