خانه » داعش » اخبار داعش » اعلام وضعیت اضطراری توسط گروه تروریستی داعش
loading...

اعلام وضعیت اضطراری توسط گروه تروریستی داعش

اعلام وضعیت اضطراری توسط گروه تروریستی داعش

اعلام وضعیت اضطراری توسط گروه تروریستی داعش

اخبار داعش :کشورهای زیادی در حال تلاش برای ضربه زدن به داعش می باشند هرچند کشورهایی نیز به این گروه تروریستی کمک میکنند. اکنون خبرهایی از اعلام وضعیت اضطراری توسط گروه تروریستی داعش منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :سرهنگ استیو وارن، سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا علیه داعش، ۲۴ اردیبهشت‌ماه در بغداد به خبرنگاران گفته است: «ما می‌دانیم که دشمن احساس خطر کرده‌است؛ و باید.»

سرهنگ وارن گفته‌است: «داعش فهمیده که روزهایش به پایان خود نزدیک می‌شوند … ما به وارد آوردن فشار ادامه خواهیم داد و انتظار داریم که به زودی شاهد فروپاشی آنها باشیم.»

شبکه خبری سی‌ان‌ان نیز می‌گوید مقام‌های نظامی ایالات متحده از نزدیک در حال نظارت بر شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌های خبری هستند که بر اساس آنها، داعش معتقد است به‌زودی در رقه در محاصره قرار خواهد گرفت.

به گفته سی‌ان‌ان گزارش‌ها حاکی از آن است که این گروه افراطی در حال تغییر مواضع نیروهای خود است و در برخی مناطق نیز در تلاش برای ایجاد موانعی در برابر حملات احتمالی هوایی و زمینی‌ست.

به گزارش رادیو فردا، سرهنگ وارن می‌گوید داعش شاهد نزدیک شدن هر دو گروه “ائتلاف عربی سوریه” و “نیروهای دمکراتیک” از شرق و غرب مقر اصلی گروه، یعنی رقه است.

ائتلاف بین المللی در عین حال معتقد است که داعش در حال واکنش به این جریان است: «ما گزارش‌هایی داریم که آنها در حال انتقال نیروهای خود هم در شهر و هم خارج از آن هستند.»

اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا، نیز گفته است اولویت اصلی ائتلاف، مسدود کردن تنها منطقه مرزی باقی‌مانده سوریه است که اعضای خارجی داعش از طریق آن رفت‌وآمد می‌کنند.

کارتر روز جمعه در کولورادوی آمریکا گفته است وزارت دفاع آن کشور اطلاعاتی که از جبهه‌های نبرد به دست‌ آورده، در اختیار دیگر وزارتخانه‌های مشابه در کشورهایی می‌گذارد که در راس نظارت و رصد فعالیت‌های داعش قرار دارند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*