خانه » داعش » اخبار داعش » سران عشایر سوری از ایران چه می خواهند؟
loading...

سران عشایر سوری از ایران چه می خواهند؟

سران عشایر سوری از ایران چه می خواهند؟

سران عشایر سوری از ایران چه می خواهند؟

اخبار داعش :با قدرت گرفتن داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه این کشور با بحران سختی مواجه شد که مقاومت مردم و حمایت برخی از کشورها باعث شد سوریه در مقابل حملات تروریستی دوام بیاورد.

به گزارش میهن گرام :یک هیئت سوری متشكل از مشایخ و رؤسای عشایر كشور سوریه از مناطق “حمص”، “حسكه” و “ریف دمشق” با دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) دیدار کردند.

در این دیدار که امروز سه شنبه هفتم اردیبهشت ۱۳۹۵ در تهران برگزار شد، دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) ضمن خوش آمدگویی به سران قبایل سوریه، به سالیان طولانی حضور خود در این کشور، پیش و پس از انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: ما با مردم سوریه، نه دوست، بلکه برادر هستیم.

«حجت الاسلام والمسلمین اختری» ادامه داد: مردم ایران هیچوقت جانبداری دولت و ملت سوریه از ما را در زمان جنگ تحمیلی رژیم صدام فراموش نمی کند. در آن زمان تمام کشورهای غربی و عربی علیه انقلاب اسلامی متحد شدند اما «حافظ اسد» و مردم سوریه از ایران حمایت کردند.

وی سپس به شرایط فعلی آن کشور پرداخت و گفت: اکنون نیز تمام کشورهای غربی و عربی علیه نظام سوریه بلند شده اند و می خواهند آن را حذف کنند به این دلیل که همراه محور مقاومت است.

اختری تأکید کرد: اما همانطور که در دوران گذشته حافظ اسد پشت ما ایستاد، اکنون نیز ایران با هدایت رهبر معظم و به مدد جوانان غیورش به کمک دولت و ملت سوریه برخاسته است.

سفیر اسبق ایران در دمشق، دلیل جانبداری ایران از کشور سوریه را حمایت از خط مقدم مقاومت اسلامی دانست و تصریح کرد: این حمایت ها ادامه خواهد داشت تا زمانی که سرزمین سوریه و اماکن مقدس از لوث وجود تکفیریها پاک شود.

وی با ذکر تجربه سالهای اول انقلاب اسلامی در مقابله با تروریست ها گفت: در ایران نیز گروهکهای تروریستی زیادی وجود داشتند که علیه مردم دست به اسلحه بردند و امام راحل(ره) دستور داد که با آنها مقابله کنید؛ و دولت با کمک مردم توانست بر آن گروهکها غلبه کند.

اختری تأکید کرد: بنابراین مردم سوریه نیز باید برای مقابله با تروریست ها با دولت خود، هم پیمان شوند.

وی ادامه داد: دولت سوریه و شخص بشار اسد علیرغم پیروزی های چشمگیری كه در جنگ با تروریست ها كسب نموده اند، نمی توانند به تنهایی و بدون همكاری مردم سوریه بر اقدامات خرابكارانه و تروریستی تكفیری ها چیره شوند. حملاتی مانند بمب گذاری ها و اقدامات انتحاری تنها با کمک خود مردم کاهش خواهد یافت.

اختری با تأکید بر لزوم همكاری قبایل غیور سوریه در تمام عرصه ها با دولت، به نقش نخبگان را نیز بسیار مهم دانست و گفت: نقش و جایگاه شما، به عنوان شیوخ و رؤسای عشایر مردمی بسیار مهم است. شما باید مردم را آگاه کنید تا نتیجه آن آگاهی، سرکوب نیروهای تکفیری باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در پایان، ضمن آرزوی سفری مفید برای سران عشایر سوریه، گفت: آینده از آن شما و مردم شماست و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد صلح و ثبات در سوریه باشیم.

در ابتدای این دیدار، ده تن از سران قبایل سوری، طی سخنانی کوتاه از حمایتهای بی دریغ رهبر، دولت و ملت ایران از مردم و دولت سوری قدردانی و تأکید کردند که اگر این حمایتها وجو نداشت، نیروهای تکفیری با حمایت کشورهای غربی و عربی، کشور را در اختیار می گرفتند.

آنها با اشاره به برخی جنایات تروریست ها گفتند: عناصر تکفیری زیرساختهای کشور را نابود کردند و هزاران نفر را به خاک خون کشیدند. رژیم صهیونیستی و محور عربی ـ غربی هم برای سرنگونی دولت بشار اسد به آنها کمک کردند تا خط مقاومت را تضعیف نمایند.

رؤسای عشایر سوریه بر لزوم فعالیت ایران در بخش های “انرژی” و “بازرگانی” نیز تأکید کردند و گفتند: آرزو داریم که ایران با تمام توان خود به بازارهای سوریه وارد شود تا مجال سرمایه گذاری برای برخی كشورهای عربی و غیر عربی که با مردم ما دشمنی کردند فراهم نشود.

آنان افزودند: به دلیل نابودی زیرساخت ها و نیروگاهها، شرکتهای تولیدی ما برق ندارند و غیر فعال هستند.

سران قبایل حمص، حسکه و ریف دمشق، با گرامیداشت یاد و مجاهدت های رهبر كبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، تأکید کردند: قبایل سوریه ضمن حمایت همه جانبه از دولت سوریه و شخص بشار اسد، مساعدت های جمهوری اسلامی ایران در قبال مردم کشورشان را ارج نهاده و فراموش نخواهند کرد.

در این دیدار «حجت الاسلام والمسلمین سید حسن موسوی تبریزی» نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) در لبنان و سوریه نیز حضور داشت.

شایان ذکر است از مشایخ و رؤسای عشایر كشور سوریه برای دیدار با با شخصیتها، بازدید از مراکز فرهنگی و اجتماعی، آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی و فراهم نمودن شرایط همکاری صنعتی و بازرگانی، به ایران سفر کرده اند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*