خانه » داعش » اخبار داعش » درگیری های شدید طالبان افغانستان و داعش در ننگرهار
loading...

درگیری های شدید طالبان افغانستان و داعش در ننگرهار

درگیری های شدید طالبان افغانستان و داعش در ننگرهار

درگیری های شدید طالبان افغانستان و داعش در ننگرهار

اخبار داعش :گروه تروریستی داعش معمولا در کشورهایی که امنیت کافی ندارند به سرعت رشد می کنند. یکی از این کشورها افغانستان می باشد که حالا مکانی برای درگیری میان داعش و طالبان شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از بخدی، مقامات امنیتی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند در نتیجه درگیری شدید میان گروه طالبان افغانستان و افراد وابسته داعش در شهرستان «هسکه مینه» این ولایت ۳۵ نفر از هر دو گروه کشته و زخمی شده‌اند.

«حضرت حسین مشرقی‌وال» سخنگوی فرماندهی امنیت ننگرهار به خبرگزاری بخدی گفته است که این درگیری روز گذشته در منطقه «نری اوبو» از توابع شهرستان هسکی مینه این ولایت رخ داده است.

مشرقی‌وال همچنین اظهار داشته است: بر اساس گزارشها از محل این درگیری‌ها ۱۰ عضو داعش کشته و ۱۵ تن دیگر از افراد این گروه زخمی شده‌اند.

وی افزود: در این درگیریها همچنین ۶ طالب کشته و چهار تن دیگر زخمی شده‌اند.

از زمان اعلام حضور برخی افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در افغانستان، طالبان این کشور به‌صورت جدی مبارزه با آنها را آغاز کردند.

در همان ماههای ابتدایی حضور این افراد، ملا اختر منصور رهبر گروه طالبان در نامه‌ای خطاب به ابوبکر بغدادی مخالفت خود و گروه تحت رهبری‌ وی با حضور این گروه در افغانستان را اعلام کرد.

افراد طالبان در برخی ولایات افغانستان از جمله هرات، فراه و زابل عملیاتهای گسترده‌ای را علیه داعش آغاز کرده‌اند که منجر به بیرون رفتن داعش از این سه ولایت شد.

در ننگرهار نیز از ماهها پیش نبردها میان افراد این دو گروه به ‌شدت ادامه دارد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*