خانه » داعش » اخبار داعش » آزادی ۱۵۰۰ نفر از زندان زیر زمینی داعش
loading...

آزادی ۱۵۰۰ نفر از زندان زیر زمینی داعش

آزادی ۱۵۰۰ نفر از زندان زیر زمینی داعش

آزادی 1500 نفر از زندان زیر زمینی داعش

اخبار داعش :در ادامه مبارزه نیروهای عراقی با داعش این نیروها توانستند ۱۵۰۰ نفر که در زندان زیر زمینی بزرگ داعش بودند را آزاد کنند. در روزهای اخیر نیروهای عراقی پیروزی های زیادی را برابر داعش به دست آورده اند.

به گزارش میهن گرام :به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای عراقی، که از روز پنجشنبه عملیات زمینی برای آزادسازی هیت، مهم‌ترین پایگاه داعش در استان الانبار را آغاز کرده‌اند، تاکنون کنترل بخشی از این شهرستان را به دست گرفته‌اند.

سرهنگ «فاضل النمراوی» در این خصوص گفت: «نیروهای امنیتی عراق در جریان پیشروی خود برای آزادسازی و پاکسازی هیت از داعش، زندانی بزرگ را کشف کردند. این زندان زیر زمین واقع شده است و نیروهای عراقی در آن حدود ۱۵۰۰ نفر را که توسط داعش محبوس شده بودند، آزاد کردند.»

از سوی دیگر، «مال‌الله  العبیدی» از مسئولان محلی استان الانبار شمار بازداشتی‌ها در این زندان را حدود ۱۵۰۰ نفر تخمین زد و تأکید کردند بخش عمده‌ای از این افراد را غیرنظامیان تشکیل می‌دهند.»

«مهند العبیدی» رئیس شورای هیت نیز متذکر شد، نیروهای عراقی «زندان بزرگی» را در این شهرستان کشف کردند. وی به شمار افرادی، که در این زندان بازداشت بودند، اشاره‌ای نکرد.

نیروهای عراقی، اواخر سال گذشته میلادی کنترل کامل شهر «الرمادی» بزرگ‌ترین شهر استان الانبار را از اشغال داعش آزاد کنند. در صورت آزادسازی کامل هیت، تنها ۳ شهر مهم از جمله «فلوجه»، «رطبه» و «القائم» در این استان مرزی در چنگال داعش می‌ماند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*