خانه » داعش » اخبار داعش » دزدیدن ۵۰۰ زن و کودک توسط بوکوحرام
loading...

دزدیدن ۵۰۰ زن و کودک توسط بوکوحرام

دزدیدن ۵۰۰ زن و کودک توسط بوکوحرام

دزدیدن 500 زن و کودک توسط بوکوحرام

اخبار داعش :همانطور که میدانید بوکوحرام از گروه تروریستی در آفریقا می باشد که با داعش بیعت کرده است. ارتش نیجریه نیز توان مقابله با این گروه تروریستی را ندارد و فقط با کشتار شیعیان بیی گناه خودش را نشان می دهد.

دیده بان حقوق بشر به نقل از ساکنان محلی اعلام کرد، گروه تروریستی بوکوحرام حدود ۵۰۰ زن و کودک اهل شهر داماساک را در شمال شرقی نیجریه ربود.

عملیات ربودن زنان و کودکان اهل شهر داماساک در شمال شرقی نیجریه که در ۲۴ نوامبر( آبان) ۲۰۱۴ رخ داد خطیرتر از عملیات ربودن ۲۷۶ دختر دبیرستانی اهل شیبوک در آوریل ( فروردین) ۲۰۱۴ می باشد.

دولت نیجریه در مارس( اسفند) ۲۰۱۵ در دوره جودلاک جاناتان رئیس جمهوری سابق، وقوع عملیات تروریستی ربودن ۵۰۰ زن و کودک را نه تنها اعلام نکرد، بلکه آن را تکذیب نیز کرد.

یک کارمند محلی که خواست نامش فاش نشود به خبرگزاری فرانسه گفت، ما از ترس خشم دولت نسبت به این عملیات تروریستی ربودن زنان و کودکان توسط بوکوحرام که به مراتب نگران کننده تر از عملیات ربودن دختران شیبوک بود، سکوت اختیار کردیم.

نیجریه خاستگاه بوکوحرام شاخه داعش در آفریقاست که در نیجر، چاد و شمال کامرون نیز فعال است. این گروه در سال ۲۰۱۵ با «ابوبکر بغدادی» داعشی بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی تغییر داد.

پنج کشور درگیر جنگ با گروه تروریستی بوکوحرام (نیجریه، چاد، کامرون، نیجر و بنین) در فوریه ( بهمن) ۲۰۱۵ در بیانیه پایانی نشست مشترک خود متعهد شدند برای مبارزه با این گروه تروریستی، نیرویی متشکل از ۸ هزار و ۷۰۰ نفر تشکیل دهند.
منبع:ایرنا

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*