خانه » داعش » اخبار داعش » تبدیل شدن بروکسل به شهری متروک
loading...

تبدیل شدن بروکسل به شهری متروک

تبدیل شدن بروکسل به شهری متروک

تبدیل شدن بروکسل به شهری متروک

اخبار داعش :بار دیگر حملات تروریستی داعش در اروپا موجب نگرانی مردم در مناطق مختلف شده است به طوری که شهر بروکسل که شاهد حملات تروریستی بود چهره ای متروک به خود گرفته است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از تسنیم :در پی بمب‌گذاری‌های تروریستی در فرودگاه و متروی بروکسل که قلب سیاسی اتحادیه اروپا به شمار می‌رود خیابان‌ها فلج شده و چهره یک شهر متروک را به خود گرفته است.

یکی از شهروندان بروکسل در گفتگو با یورونیوز گفت: این محله کاملاً نگران کننده است، اما بروکسل باید زندگی کند و به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

دختری نیز به خبرنگار یورونیوز گفت: جلوگیری از این حوادث بسیار سخت است. چطور می‌توان جلوی فردی را گرفت که جلیقه انفجاری بر تن کرده است؟

به گزارش خبرنگار یورونیوز در بروکسل «این منطقه اروپایی بروکسل است، جایی که نهادهای اتحادیه اروپا در آن واقع شده و معمولاً در این ساعت از روز باید مملو از مردم باشد. آنچه اینجا می‌بینیم در سراسر پایتخت بلژیک دیده می‌شود».

وزارت خارجه آمریکا با انتشار یک آماده‌باش سفر در وب‌سایت خود، به همه مسافران نسبت به خطر وقوع حملات تروریستی بیشتر در سراسر اتحادیه اروپا هشدار داده است.

وب‌سایت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: گروه‌های تروریستی به برنامه ریزی برای حملات در کوتاه‌مدت در سراسر اروپا ادامه می‌دهند و قصد هدف قراردادن رویدادهای ورزشی، رستوران‌ها و سیستم حمل و نقل را دارند. این آماده‌باش و هشدار نسبت به سفر به کشورهای اروپایی تا ۲۰ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی [۳۱ خردادماه] ادامه خواهد داشت.

مرکز کنترل هوایی بلژیک دیروز اعلام کرد که فرودگاه زاون‌تِم بروکسل تا اطلاع ثانوی تعطیل است و تمامی پروازهای ورودی به این فرودگاه را به دو شهر دیگر بلژیک شامل لییِژ و آنتوِرپ هدایت کردند.

در انفجارهای سه‌گانه تروریستی روز گذشته در فرودگاه و ایستگاه متروی بروکسل، ۳۴ تن جان باختند و ۲۵۰ تن مجروح شدند. منابع خبری بلژیک از شناسایی هویت دو تن از عاملان انفجارهای تروریستی روز گذشته در فرودگاه بروکسل خبر دادند. به‌گفته این منابع، این دو تن، دو برادر خالد و ابراهیم البکراوی نام داشته ساکن بروکسل بودند.

تلویزیون بلژیک اعلام کرده است که این دو تن برای نیروهای پلیس این کشور شناخته شده و تحت نظر آن بوده‌اند. پلیس همچنین اعلام کرد نفر سوم فراری است.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*