خانه » داعش » اخبار داعش » دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس +عکس
loading...

دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس +عکس

دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس +عکس

دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس +عکس

اخبار داعش :بعد از حمله تروریستی داعش در فرانسه کهه موجب کشته شدن تعدادی شد کشورهای اروپایی خطر داعش را بیشتر از قبل احساس کردند و به مقابله با داعش پرداختن. اکنون خبرهایی از دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :پلیس بلژیک «صلاح عبدالسلام» مظنون اصلی حملات تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس را بازداشت کرده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این مرد بلژیکی روز جمعه در پی تیراندازی پلیس در جنوب بروکسل بازداشت شد.

«کوئن جینز» وزیر دادگستری بلژیک نیز با تائید خبر دستگیری عبدالسلام گفت: ما او را بازداشت کردیم.

دادستانی فدرال بلژیک نیز خبر دستگیری عبدالسلام را تائید کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در حین عملیات دستگیری در منطقه مولنبیک بروکسل، پس از شلیک پلیس به سمت عبدالسلام، وی از ناحیه پا زخمی شد. وی سپس به بیمارستان انتقال یافت.

پیش‌تر در روز جمعه دادستانی فدرال بلژیک تایید کرده بود که پلیس در جریان حمله به آپارتمانی در بروکسل، اثر انگشت صلاح عبدالسلام را یافته است.

رئیس جمهوری فرانسه شامگاه جمعه اعلام کرد، کشورش به زودی خواستار تحویل صلاح عبدالسلام متهم ردیف اول حملات تروریستی ماه نوامبر پاریس خواهد شد؛ فردی که روز جمعه در عملیاتی ویژه به دست نیروهای امنیتی بلژیک در بروکسل زخمی و بازداشت شد.

«فرانسوا اولاند» این سخنان را در کنفرانس مشترک مطبوعاتی با شارل میشل نخست وزیر بلژیک بیان کرد و افزود: شک ندارم که مقام‌های قضایی فرانسه به زودی خواستار تحویل عبدالسلام (به پاریس) خواهند شد.

روز سه شنبه (۲۵ اسفند) پلیس بلژیک برای یافتن عناصر مرتبط با حملات تروریستی پاریس به خانه‌ای در بروکسل حمله کرد. در این حادثه ۴ نیروی پلیس زخمی شدند. در پی این حادثه که در حومه جنوبی محله فوره روی داد، ضارب از محل گریخت و نیروهای پلیس عملیاتی برای یافتن وی را آغاز کردند.

پاریس در شامگاه ۱۳ نوامبر (۲۲ آبان ۹۴) هدف حملات تروریستی متعددی قرار گرفت. در این حملات ۱۳۰ نفر کشته و بیش از ۳۵۰ نفر زخمی شدند.

پلیس بلژیک در پی حملات تروریستی در پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، چندین عملیات گسترده با هدف یافتن عوامل این حمله انجام داده و تاکنون شماری از مظنونان را دستگیر کرده است.

صلاح عبدالسلام

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*