خانه » داعش » اخبار داعش » آزاد شدن تعدادی از زنان ایزدی از دست داعش
loading...

آزاد شدن تعدادی از زنان ایزدی از دست داعش

آزاد شدن تعدادی از زنان ایزدی از دست داعش

آزاد شدن تعدادی از زنان ایزدی از دست داعش

اخبار داعش :گروه تروریستی تکفیری داعش تاکنون جنایات زیادی را علیه زنان ایزدی انجام داده است و تعداد زیادی از این زنان را به اسارت گرفته است. نیروهای عراقی موفق شدند تعدادی از این زنان ایزدی را آزاد کنند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :وزارت دفاع عراق اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور گروهی از زنان ایزدی را از اسارت گروه تروریستی داعش آزاد کرده‌اند.

وزارت دفاع عراق با انتشار بیانیه‌ای این خبر را اعلام کرد، اما به تعداد دقیق زنان آزاد شده، زمان و همچنین مکان آزادی آن‌ها اشاره‌ای نکرد.

گروه تروریستی داعش تابستان ۲۰۱۴، حدود پنج هزار زن و مرد ایزدی را از منطقه عمدتاً کردنشینِ سنجار در شمال عراق ربود.

بر پایه گزارش‌ها، از این تعداد دو هزار نفر توانسته‌اند از دست تروریست‌های تکفیری بگریزند.

داعش ایزدی‌ها را کافر می‌داند؛ تروریست‌های داعش از زنان ایزدی به عنوان برده جنسی استفاده می‌کنند، این گروه تروریستی تا کنون با فروش این زنان هزینه بسیاری از جنایات خود را فراهم کرده است.

نشریه نیویورک تایمز چندی پیش در گزارشی اعلام کرد داعش با روش‌های اجباری مختلف، مانع بارداری بردگان جنسی خود می‌شود تا امکان سوء استفاده بیشتر از آن‌ها را فراهم کند.

این گروه تکفیری از روش‌های «یشگیری از بارداری خوراکی و تزریقی و گاهی هر دو استفاده می‌کند تا مطمئن شود بردگان جنسی باردار نمی‌شوند و دیگر تروریست‌ها نیز می‌توانند از آن‌ها سوء استفاده کنند.

گزارش نیویورک تایمز می‌افزاید: در یک نمونه، یک زن مجبور به سقط جنین شد تا برای رابطه جنسی در دسترس (تروریست‌ها) قرار گیرد و دیگران نیز بار‌ها مجبور به همین کار شده‌اند.

سازمان ملل و بسیاری از گروه‌های حامی حقوق بشر می‌گویند تکفیری‌ها به صورت نظاممند هزاران زن و دختر حتی ۱۲ ساله را ربوده و مورد تجاوز جنسی قرار داده‌اند.

تاکنون شمار زیادی از بردگان جنسی موفق به فرار و بازگو کردن داستان تلخ زندگی خود شده‌اند، اما همچنان هزاران برده جنسی دیگر در اسارت داعش به سر می‌برند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*