خانه » داعش » اخبار داعش » کسب درآمد داعش با قاچاق مواد مخدر به اروپا
loading...

کسب درآمد داعش با قاچاق مواد مخدر به اروپا

کسب درآمد داعش با قاچاق مواد مخدر به اروپا

کسب درآمد داعش با قاچاق مواد مخدر به اروپا

اخبار داعش :همانطور که میدانید داعش از راه های مختلفی مثل فروش نفت و … کسب درآمد می کند. اکنون داعش روی به قاچاق مواد مخدر آورده است و خبرهایی از کسب درآمد داعش با قاچاق مواد مخدر به اروپا منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :گزارش‌ها از تلاش جدی گروه تروریستی داعش برای قاچاق و توزیع مواد مخدر در اروپا حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شواهد حاکی است اعضای داعش در تلاش برای نفوذ در اروپا و برقراری ارتباط نزدیک با گروه‌های مافیایی و مخالفان در شرق اروپا و بالکان هستند.

بر اساس این گزارش، گروه داعش به دنبال راه‌های جدید کسب درآمد برای پر کردن مجدد خزانه خود است و به تجارت مواد مخدر روی آورده است.

ماتئوس پیسکورسکی، دکترای علوم سیاسی و از بنیانگذاران مرکز اروپایی تحلیل ژئوپولیتیک گفت: هنگامی که اخیرا در کریمه با تاتارهای محلی کریمه صحبت می‌کردم دریافتم در میان نیروهای شبه‌نظامی مهاجم در اوکراین کسانی هستند که در خاورمیانه جنگیده‌اند و برخی از آن‌ها تماس‌هایی با داعش داشته‌اند.

وی افزود این افراد ممکن است تلاش کنند با عبور از مرز لهستانی – اوکراینی نفوذ کنند و به اتحادیه اروپا وارد شوند.

کنراد استاچینو، روزنامه نگار مستقل مستقر در لهستان نیز در مقاله‌ای برای نشریه «نیو ایسترن اوتلوک» نوشت تاتارهای کریمه که به نمایندگی از داعش و القاعده گرد هم آمده‌اند از حمایت ترکیه برخوردارند.

نشریه میرِر نیز در گزارشی اعلام کرد از اواسط ژانویه (اواخر دی) سیل اعضای داعش با محموله‌های ماریجوانا از آلبانی و کوزوو به بریتانیا و سایر کشورهای اروپای غربی وارد می‌شوند.

در دسامبر سال ۲۰۱۵ نیز، ویکتور ایوانوف، رئیس سرویس کنترل مواد مخدر روسیه خواستار توجه به این واقعیت شد که داعش محموله‌های هروئین و سایر مواد مخدر افغانستان را از طریق ترکیه و بالکان به اروپا قاچاق می‌کند و از این طریق سود زیادی به جیب می‌زند.

حدود یک سال پیش دولت روسیه اعلام کرد داعش سالانه ۱ میلیارد دلار از طریق فروش مواد مخدر در سراسر خاورمیانه کسب درآمد می‌کند.

کار‌شناسان بر این باورند جامعه بین المللی برای جلوگیری از گسترش فعالیت‌های تروریستی داعش باید جدیت بیشتری در بستن منابع درآمد این گروه به خرج دهد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*