خانه » داعش » اخبار داعش » گزارش دردناک از ارتش سازی داعش از کودکان
loading...

گزارش دردناک از ارتش سازی داعش از کودکان

گزارش دردناک از ارتش سازی داعش از کودکان

گزارش دردناک از ارتش سازی داعش از کودکان

اخبار داعش :با کم شدن تعداد نیروهای داعش این گروه تروریستی به شکل ویژه ای به پروش کودکان به روش خود روی آورده است و حتی در بعضی از جنایات خود نیز از کودکان عضو داعش استفاده می کند.

به گزارش میهن گرام :گزارش جدیدی که از سوی یک اندیشکده انگلیسی تهیه شده نشان می‌دهد این گروه تروریستی در طرح جدید خود، به پرورش ارتش کودکان روی آورده است.

روزنامه ایران نوشت: در حالی که گزارش‌ها نشان می‌دهد داعش دیروز در موصل ۲۰ کودک را مأمور اجرای حکم اعدام ۲۰ نفر از اهالی این شهر کرده است، روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس در گزارشی نوشته است، شاید تا کنون نگرانی‌ها در روند مبارزه با داعش به قطع منابع مالی و انسانی منحصر می‌شد، اما اکنون این وضعیت تغییر کرده است. بر مبنای گزارش این روزنامه، ‌اندیشکده کویلیام در لندن تحقیقی انجام داده که نشان می‌دهد داعش با توجه به در اختیار داشتن بیش از ۶ میلیون جمعیت در قلمرو تحت سلطه خود، این فرصت را یافته که هم کودکانی را که اکنون در پایگاه‌های این گروه تروریستی هستند، به کار گیرد و با آموزش‌های نظامی آنان را برای جنگ‌های آتی آماده کند و هم روی کودکان تازه متولد شده و ۳۱هزار نوزاد در بطن مادران داعشی سرمایه‌گذاری کند تا نسل تروریست‌های آینده را تداوم بخشد. از این رو برخی ناظران منطقه‌ای از این جمعیت به عنوان ارتش متولد نشده داعش یاد می‌کنند. این بچه‌ها به محض پا گرفتن تحت آموزش قرار می‌گیرند و در نظام آموزشی تأسیس یافته داعش تحصیل خواهند کرد و خروجی سیستم آموزشی داعش چیزی جز عقاید افراط گرایانه نخواهد بود.بنا به این گزارش کودکان برای داعش ابزارهای کشنده‌تری هستند. آنها مانند تخته سیاهی هستند که از بدو تولد می‌توان چنان که لازم است روی آن نوشت. روش‌های مختلفی وجود دارد تا ظلم و قساوت را از کودکی به کودکان آموزش داد. در همین راستا پسران تحت آموزش‌های سختگیرانه‌ای همچون تیراندازی، هنرهای رزمی و تسلیحاتی قرار می‌گیرند. در خصوص وحشتناک بودن عمق این فاجعه نومان بنوتمن، رئیس اندیشکده ضد تروریستی کویلیام در لندن می‌گوید: این یکی از بدترین و وحشتناک‌ترین موقعیت‌های روی کره زمین است. کودکان برای حیات آینده کلیدی و مهم هستند. حالا این کودکان قرار است در داعش و از بدو تولد تحت آموزش قرار گیرند و در مدارس و کمپ‌های آموزشی این گروه تروریستی پرورش یابند.

تکفیری‌های داعش علاوه بر هدف گذاری کودکان متولد نشده، از کودکان موجود در عراق و سوریه برای انجام عملیات جنگی، اقدام‌های جاسوسی و انجام دادن قتل‌های تک نفره استفاده می‌کند. در همین خصوص برخی منابع عراقی اعلام کرده‌اند که بین ۸۰۰ الی ۹۰۰ کودک در سنین ۹ تا ۱۵ سال از سوی داعش ربوده شده است. علاوه بر این از بین ماه آگوست ۲۰۱۴ تا ژوئن ۲۰۱۵ بیش از هزاران کودک از خانواده‌های ایزدی و ترکمن به اجبار از خانواده هایشان جدا شده و به تشکیلات داعش وارد شده اند.

آموزش کودکان ربوده شده از سوی داعش
این ارتش متولد نشده تنها سرمایه داعش برای آینده نیست. هیأت سازمان ملل در بغداد اعلام کرده است که داعش در ماه ژوئن ۸۰۰ تا ۹۰۰ کودک ۹ تا ۱۵ ساله را در مناطق مختلف عراق بویژه در استان نینوا در شمال این کشور ربوده است. داعش علاوه بر این کودکان را به شیوه‌های مختلف مانند ایجاد رعب و وحشت و تهدید به کتک زدن، شکنجه، تجاوز و آدم ربایی مجبور به پیوستن به داعش می‌کند.
طبق این گزارش، داعش در تبلیغات خود در فاصله اول اوت سال گذشته تا ۹ فوریه ۲۰۱۶ به طورعمده از کودکان استفاده کرده است و به گفته محققان، کودکان در ۲۵۴ مناسبت و تبلیغات برای گروه داعش شرکت داشته‌اند. نظام آموزشی معمول در مدارس «داعش»، درآموزش کودکان و نوع فرهنگ آنان تأثیر مهمی دارد و نسل دوم از عناصر این گروه را به وجود آورده است، آموزش از مدرسه شروع می‌شود و سپس به کودکان افکار تکفیری و استفاده از سلاح برای مأموریت‌هایی مانند جاسوسی، جنگ و عملیات انتحاری آموزش داده می‌شود. کودکان در سن ۱۰ تا ۱۵ سالگی به اردوگاه‌های آموزشی منتقل می‌شوند و در آن جا شیوه‌های مختلف و وحشیانه جنگ را یاد می‌گیرند؛ ولی به دختران اجازه شرکت کردن در اردوگاه‌های آموزشی داده نمی‌شود.
در این مدارس برای آموزش کودکان از شیوه‌های مختلفی استفاده می‌شود؛ نشان دادن فیلم‌های خشونت‌آمیز به صورت طولانی و مداوم که خشونت را برای کودک عادی جلوه می‌دهند، اولین شیوه آموزشی داعش است. مربیان داعشی همزمان با استفاده از عروسک‌ها و تشویق کودکان به بریدن سر این عروسک‌ها، آنان را برای انجام این عملیات روی انسان‌ها آماده می‌کنند. شماری از این مربیان به لحاظ اعتقادی نیز روی این کودکان کار می‌کنند و در درس‌های خود طوری وانمود می‌کنند که جهان پر از کفر و نفاق است و باید آن مبارزه کرد.
این اتفاق پیشتر نیز در حزب بعث که داعش ریشه از آن گرفته، مسبوق به سابقه است.
پیشتر رژیم بعثی صدام در اواخر ۱۹۷۰ اقدام به تأسیس جنبش نگهبانان جوان کرد. این جنبش که بچه‌های شیر صدام نام گرفت اکثراً کودکان بین ۱۰ تا ۱۵ سال را برای حراست از رژیم صدام عضو می‌کرد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*