خانه » داعش » اخبار داعش » منتشر شدن وصیت دستنویس بن لادن
loading...

منتشر شدن وصیت دستنویس بن لادن

منتشر شدن وصیت دستنویس بن لادن

منتشر شدن وصیت دستنویس بن لادن

اخبار داعش :همانطور که میدانید بن لادن از سرکرده های معروف گروه های تروریستی مثل القاعده و داعش می باشد. اکنون آمریکا وصیت دستنویس بن لادن را منتشر کرده است که در زیر میتوانید بخوانید.

به گزارش میهن گرام : پایگاه اینترنتی بی.بی.سی نوشت: انتشار این اسناد نتیجه بازنگری اسناد طبقه بندی شده ای است که از تابستان گذشته با همکاری هفت نهاد اطلاعاتی و امنیتی آمریکا و کاخ سفید زیر نظر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آغاز شده است.

این اسناد در حمله کماندوهای آمریکایی به مخفیگاه بن لادن در ابیت آباد پاکستان در سال ۲۰۱۱، که به کشته شدن او منتهی شد، به دست نیروهای آمریکایی افتاده است.
بن لادن در وصیت نامه خود خواسته بوده تا بخش اعظم ۲۹ میلیون دلار ثروتش را ‘ جهاد ‘ مصرف و مابقی آن بین بستانگانش تقسیم شود.
با این که بن لادن اشاره می کند که این مبلغ در سودان است، معلوم نیست این پول در کجا نگه داری شده است؛ این که این مبلغ نقد بوده یا به صورت ملک و مستغلات است هم مبهم است.

او از بستگانی که ممکن است مدعی ارث شوند خواسته تا به وصیت او عمل کنند و آن مقدار از پولش را که در سودان مانده صرف جهاد کنند.
به جز وصیتنامه مابقی مدارک طیف وسیعی از موضوعات مختلفی را در بر می گیرد از جمله اختلافات القاعده با شاخه القاعده در عراق که در نهایت منجر به انشعاب و تشکیل گروه داعش شد و همین طور نگرانی بن لادن درباره نگاه افکار عمومی به القاعده.

این اسناد نشان می دهند رهبر سابق القاعده احتمال می داده که کشته شود؛ او در نامه ای در سال ۲۰۰۸ به پدرش نوشته: اگر کشته شدم، برایم بسیار دعا و کارهای خیر کنید چون به دعای خیر شما برای رسیدن به منزل آخرت بسیار نیاز دارم.

او در نامه ای دیگر خطاب به پیروانش از شکست های آمریکا در افغانستان صحبت کرده است.
این نامه تاریخ ندارد اما به نظر می رسد در سال ۲۰۱۰ نوشته شده باشد.
او افزود:’ ما به دهمین سال جهاد رسیده ایم و آمریکا و متحدانش هنوز به دنبال سراب هستند و در دریای بی ساحل گم شده اند.’
‘آنها خیال می کردند جنگ آسان خواهد بود و در چند روز یا هفته به اهداف خود خواهند رسید بنابراین از نظر مالی آماده نبودند و حمایت مردمی هم ندارند تا جنگ را برای یک دهه یا بیشتر ادامه دهند.’

بن لادن در این نوشته ها معتقد است آمریکا در باتلاق افغانستان و در جنگی که نمی تواند پیروز شود گیر افتاده است. در نامه ای بدون تاریخ که احتمالا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ نوشته شده او وضعیت آمریکا را به وضعیت شوروی سابق در سال های آخر اشغال افغانستان تشبیه کرده است: ‘وضعیت آمریکا به مویی بند است، فقط کافی است کمی دیگر صبور باشیم، با صبر پیروزی از آن ما است.’

بن لادن کمی پیش از مرگ شاهد سقوط معمر قذافی دیکتاتور لیبی بود؛ او در نامه ای به تاریخ ششم اسفند ۱۳۸۹ خطاب به ‘امت ما در لیبی’ از پیروزی القاعده سخن گفت: ‘حمد و ستایش خدای را که القاعده را اسباب دردسر قذافی کرد، القاعده بر سینه اش نشست و او را به خشم و عذاب آورد. این فرد واقعا رذل و متوهم که مایه دردسر ما در مقابل جهانیان بود.
منبع:ایرنا

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*