خانه » داعش » اخبار داعش » معرفی تونس به عنوان بزرگترین تأمین کننده نیروی انسانی داعش
loading...

معرفی تونس به عنوان بزرگترین تأمین کننده نیروی انسانی داعش

معرفی تونس به عنوان بزرگترین تأمین کننده نیروی انسانی داعش

معرفی تونس به عنوان بزرگترین تأمین کننده نیروی انسانی داعش

اخبار داعش :همانطور که میدانید داعش از کشورهای مختلف نیرو جذب میکند که یکی از کشورهای تأمین کننده نیروی انسانی گروه تروریستی داعش تونس می باشد که تعداد زیادی از نیروهای داعش را از تونس تشکیل داده اند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :وال استریت ژورنال که در آمریکا منتشر می شود در مورد نیروی انسانی داعش از کشورهای مختلف آورده است: تونس تبدیل به منبع اصلی گروه تروریستی داعش شده است و هزاران نفر از کشور تونس، در عراق و سوریه به داعش پیوسته اند.

این روزنامه در ادامه می افزاید: تونس مهد بهار عربی است؛ واجد دمکراسی و دارای آزادی بیشتری نسبت به سایر کشورهای عربی است. همچنین این کشور نهادهای اقتصادی پیشرفته تری در منطقه دارد و از نظر آموزش نیز در بالاترین سطح است؛ اما تونس بزرگترین تأمین کننده نیروی انسانی داعش، در سوریه و عراق نیز است.

وال استریت ژورنال در مورد تعداد تونسی های ملحق شده به داعش آورده است: ما بین شش تا هفت هزار نفر از کشور تونس به داعش ملحق شده اند و این تعداد، چندین برابر افرادی است که از مصر یا الجزایر به داعش پیوسته اند. هم اکنون ۱۵ هزار نفر از سفر به خارج کشور منع شده اند زیرا حکومت تونس از اینکه این تعداد به سایر تروریست ها ملحق شوند، هراس دارد.

این روزنامه همچنین افزوده است: تونسی ها به داعش در لیبی نیز ملحق می شوند و در حمله های اخیر هواپیماهای آمریکایی به مقر داعش در شهر “صبراته” نزدیک به ۵۰ نفر از داعشی ها کشته شدند که بیشتر آنها تونسی بودند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*