خانه » داعش » اخبار داعش » حملات روسیه به تروریست ها ادامه خواهد داشت
loading...

حملات روسیه به تروریست ها ادامه خواهد داشت

حملات روسیه به تروریست ها ادامه خواهد داشت

حملات روسیه به تروریست ها ادامه خواهد داشت

اخبار داعش :به نظر می رسد توافق هایی برای آتش بس در سوریه انجام شده است که البته برخی گروه های تروریستی از جمله داعش و النصره را شامل نمی شود و همچنان مبارزه با آن ها ادامه دارد.

به گزارش میهن گرام :در بیانیه مشترک روسای جمهوری روسیه و آمریکا که در پایگاه اینترنتی وزارت خارجه روسیه منتشر شده، آمده است: اقدامات نظامی از جمله حملات هوایی نیروهای مسلح سوریه، روسیه و ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش، جبهه النصره و سایر گروه مسلح در سوریه که از سوی شورای امنیت به عنوان گروه های تروریستی شناخته شده اند، ادامه خواهد یافت.

«علاوه بر آن روسیه و آمریکا با یکدیگر و سایر اعضای گروه کاری ویژه آتش بس در سوریه همکاری می کنند تا مطابق ترتیب وضع شده در نشست ۱۱ فوریه گروه حامیان سوریه در مونیخ، مرزهای مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی را مشخص کنند تا مبارزه آنها ادامه بیابد».

در بیانیه اضافه شده است: برای تامین موثر آتش بس تحت نظارت سازمان ملل، گروه کاری ویژه گروه حامیان سوریه ایجاد شده است که تحت ریاست روسیه و آمریکا فعالیت می کند و مقام های سیاسی و نظامی این دو کشور و سایر اعضای گروه کاری در دفتر نماینده ویژه دبیر سازمان ملل در سوریه مستقر می شوند.
وظیفه این گروه کاری شامل تعیین مرزهای مناطق تحت کنترل داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه، برقراری ارتباط میان تمام طرف های مناقشه به منظور رعایت آتش بس و رفع سریع تنش ها و حل و فصل اختلافات در مورد عدم رعایت اتش بس از سوی طرف های درگیر مناقشه خواهد بود.

توافق در مورد برقراری آتش بس در سوریه در شرایطی روز گذشته میان روسیه و آمریکا حاصل شد که برخی متحدان آمریکا و اعضای اردوگاه ضدسوری از جمله عربستان سعودی در هفته های اخیر تلاش های گسترده ای را برای توقف حملات هوایی روسیه به مراکز تحت کنترل گروه های تروریستی در سوریه بکار بسته بودند.
این کشورها از طریق گروه های معارض سوری تحت کنترل خود پیام داده بودند که فقط در صورتی آتش بس در سوریه برقراری می شود که روسیه عملیات هوایی علیه گروه های تروریستی را که به ادعای این کشورها اکثرا غیرنظامیان قربانی آن می شوند، متوقف کند.

مسکو این شرایط را نپذیرفت و فعلا ظاهرا به نظر می رسد ریاض و حامیان تروریست های ضدسوری از مواضع خود عقب نشینی کرده اندٰ اما گذشت زمان و برقراری آتش بس و رعایت آن از سوی گروه های معارض تحت کنترل خارجی، نشان خواهد تا چه اندازه توقف اقدامات جنگی در سوریه از سوی این کشورها پذیرفته شده است.
روسیه در بازه زمانی بیش از پنج ماه با ۷۰ هواپیما و بالگرد نظامی مراکز تحت کنترل گروه های تروریستی به ویژه داعش در سوریه را بمباران کرده و خسارات بسیار سنگینی به این گروه ها وارد و هزاران نفر از اعضای انها به هلاکت رسیده یا از سوریه فرار کرده اند.
منبع:ایرنا

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*