خانه » داعش » اخبار داعش » نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شرق افغانستان
loading...

نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شرق افغانستان

نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شرق افغانستان

نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شرق افغانستان

اخبار داعش :افغانستان به خاطر مشکلاتی که داشت به کشور مناسب برای داعش تبدیل شد و داعش توانست با حضور در این کشور دست به جنایاتی نیز بزند. اکنون خبرهایی از نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شرق افغانستان منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :زمان وزیری فرمانده لشکر ۲۰۱ سیلاب ارتش افغانستان اعلام کرد: پایگاه اصلی داعش در شهرستان «اچین» ولایت ننگرهار نابود شده و کنترل بیشتر مناطق این شهرستان در دست نیروهای امنیتی و نظامی افغان است.

آژانس خبری پژواک گزارش داد: «فضل احمد شیرزاد» فرمانده پلیس ننگرهار گفته است که در جریان درگیری نیروهای افغان با گروه تروریستی داعش تلفات سنگینی به افراد وابسته به این گروه وارد شده است.

«سلیم خان کندوزی» والی ننگرهار نیز در این باره گفت: از شهروندانی که این شهرستان را بخاطر جنگ ترک کرده‌اند می‌خواهیم که دوباره به محل سکونت خود بازگردند و به این منظور همکاریهایی با مردم انجام خواهد شد.

به گفته مقامات نظامی افغان: از ۸ ماه گذشته تاکنون نیروهای نظامی و امنیتی این کشور در حال مقابله با گروه تروریستی داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار هستند.

آنها اظهار داشتند: در حال حاضر عملیات نظامی برای پاکسازی افراد وابسته به داعش در چهار شهرستان دیگر ولایت ننگرهار ادامه دارد.

مقامات نظامی افغان مدعی‌اند که با نابودی بزرگترین پایگاه داعش در شهرستان اچین ولایت ننگرهار سلاح‌ها و جنگ افزارهای بسیاری را به دست آورده‌اند.
منبع: شفقنا

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*