خانه » داعش » اخبار داعش » کشته شدن ۱۵ غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف ضد داعش
loading...

کشته شدن ۱۵ غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف ضد داعش

کشته شدن ۱۵ غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف ضد داعش

کشته شدن 15 غیرنظامی سوری در حمله ائتلاف ضد داعش

اخبار داعش :ائتلاف ضد داعش تحت رهبری آمریکا بارها به جای حمله به داعش به افراد دیگری حمله کرده اند. این بار نیر ائتلاف ضد داعش به جای حمله به داعش موجب کشته شدن ۱۵ غیرنظامی سوری شد.

به گزارش میهن گرام :گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه از کشته شدن دست کم ۱۵ غیرنظامی سوری در نتیجه حمله‌های هوایی ائتلاف تحت هدایت آمریکا خبر داد.

ناظر حقوق بشر سوریه که گروهی مستقر در لندن است و حوادث مرتبط با درگیری‌های سوریه را دنبال می‌کند اعلام کرد که در نتیجه بمباران شهر الشدادی در شمال شرقی سوریه توسط جنگنده‌های ائتلاف به اصطلاح ضد داعش آمریکا دست کم ۱۵ غیرنظامی سوری کشته شدند.

«رامی عبدالرحمن» که گروه ناظر حقوق بشر سوریه را اداره می‌کند، گفت: حمله‌های روز سه شنبه داخل و اطراف شهر الشدادی را هدف قرار داد اما ۱۵ غیرنظامی همگی در حمله هواپیماهای ائتلاف آمریکا به یک نانوایی در داخل شهر کشته شدند.

الشدادی منطقه‌ای راهبردی در شمال شرقی سوریه و نزدیک مرز عراق است. این منطقه در مسیر بزرگراه‌های ارتباطی با شهر رقه که مقر اصلی داعش در سوریه است، قرار دارد.

هنوز اظهارنظر رسمی از سوی کشورهای عضو ائتلاف آمریکا درباره این خبر صورت نگرفته است.

ائتلاف تحت هدایت آمریکا متشکل از هم پیمانان غربی-عربی‌اش، حمله به خاک سوریه را در سپتامبر ۲۰۱۴ (شهریور/مهر ۱۳۹۳) آغاز کرد. در نتیجه این بمباران‌ها که به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش آغاز شد، تاکنون شمار زیادی غیرنظامی کشته و بخش عظیمی از زیرساخت‌های شهری سوریه تخریب شده است.

گروه تکفیری داعش که به گفته بسیاری از کار‌شناسان، با حمایت غرب و هم پیمانانش شکل گرفت، از سال ۲۰۱۳ حملات تروریستی‌اش را علیه ملت و دولت سوریه آغاز کرد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*