خانه » داعش » اخبار داعش » اخبار کلی از مناطق درگیری با داعش در عراق
loading...

اخبار کلی از مناطق درگیری با داعش در عراق

اخبار کلی از مناطق درگیری با داعش در عراق

داعش,اخبار کلی از مناطق درگیری با داعش در عراق

اخبار داعش : خب خوشبختانه خبرهای خوبی از مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق به گوش می رسد و با یک همت کلی در عراق به نابودی کامل داعش در این کشور نزدیک و نزدیک تر می شویم.

به گزارش میهن گرام :سخنگوی بسیج مردمی عراق تصریح کرد: اوضاع میدانی در جبهه‌های مختلف درگیری با گروه تروریستی تکفیری داعش تحت کنترل نیروهای مسلح مشترک عراقی است.

تلاش جهت تسلط بر مناطق راهبردی

سخنگوی بسیج مردمی عراق با اشاره به اینکه روند درگیری‌ها بسمت تسلط نیروهای عراقی بر جبهه‌ها و ایجاد نقاط دفع حملات داعش پیش می‌رود، گفت: هدف کنونی نیروهای عراقی تسلط بر مناطق راهبردی و مقابله با نفوذ خودروهای بمبگذاری شده داعش است، به ویژه آنکه در این اواخر شاهد افزایش استفاده از این خودروها بعنوان مهمترین سلاح در جبهه‌های مختلف بوده‌ایم.

سیطره نیروهای عراقی بر منطقه العنکور

به گفته نوری، محور غربی استان الانبار درحال حاضر شاهد سیطره نیروهای مسلح مشترک عراقی در منطقه العنکور و حرکت به سمت منطقه الملعب در جنوب شرقی شهر الرمادی است و روزهای آینده شاهد آزادسازی دانشگاه این منطقه خواهیم بود.

وی افزود: کوی التأمیم همچنان در اولویت قرار دارد و منتظر پیشروی نیروهای عراقی است و با آزادسازی آن این نیروها کمتر از ۲ کیلومتر با مربع حکومتی فاصله خواهند داشت تا آن را نیز آزاد کنند.

آزادسازی پل ژاپنی در فلوجه

النوری تاکید کرد که پل ژاپنی، واقع در شمال غربی شهر فلوجه توسط نیروهای عراقی آزاد شده و این نیروها با ادامه پیشروی در این منطقه تلاش دارند، داعش را زمین‌گیر و ارتباط گروه‌های مختلف آن را با یکدیگر قطع کنند.

تنها ۴۰ درصد بیجی در دست داعش است

اما در بیجی سخنگوی بسیج مردمی عراق توضیح داد که نیروهای عراقی بر بخش‌های مهمی از این منطقه سیطره دارند و در حال پاکسازی راه منتهی به مسجد الفتاح و مابقی مناطق آزاد شده اطراف منطقه الصینیه هستند.

النوری تاکید کرد: عناصر داعش هم اکنون شمال پالایشگاه بیجی در محاصره قرار دارند و تنها ۴۰ درصد از این پالایشگاه هم اکنون تحت کنترل داعش است.

ارتباط تمام استان‌ها با مرکز

وی ادعای هرگونه پیشروی داعش و نفوذ این گروه به خطوط دفاعی و هجومی عراقی را رد و این ادعاها را تکذیب و بر وجود ارتباط و اتصال امنیتی بین استان‌های مختلف عراق با مرکز تاکید کرد.

النوری اطمینان می‌دهد که نیروهای مسلح مشترک عراقی همچنان بر ادامه پیشروی و تحقق پیروزی در جبهه‌های مختلف رویارویی با داعش پافشاری دارند و امنیت بغداد خط قرمز آنهاست و در این تردید نیست که دست داعش از بغداد دور خواهد ماند.

اخبار کلی از مناطق درگیری با داعش در عراق

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*