خانه » داعش » اخبار داعش » اعتراف به وجود پایگاه های آموزشی داعش در اروپا
loading...

اعتراف به وجود پایگاه های آموزشی داعش در اروپا

اعتراف به وجود پایگاه های آموزشی داعش در اروپا

اعتراف به وجود پایگاه های آموزشی داعش در اروپا

اخبار داعش :بعد اینکه داعش شروع به تهدید کشورهای اروپایی کرد و حتی در پاریس و سایر نقاط دست به عملیات های تروریستی زد باعث شد تا کشورهای اروپایی خطر داعش را بیشتر احساس کنند و حالا اخباری از وجود پایگاه های داعش در اروپا نیز منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام :پلیس اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد: برخی پایگاه‌های آموزشی در سوریه هستند، و علاوه بر آن پایگاه‌های آموزشی کوچکتری در اتحادیه اروپا و بالکان وجود دارند که در آنها عناصر داعش می آموزند چگونه بجنگند و زنده بمانند.
در این گزارش آمده است؛ عناصر داعش در این پایگاه‌ها استفادۀ بهتر از سلاح و نحوه برخورد با بازجویان پس از بازداشت را فرا می‌گیرند، تا در داخل و خارج از کشورهایشان دست به اقدامات تروریستی بزنند و این آموزشها به صورت محرمانه و در پوشش کلاسهای مختلف انجام می شود.
اما در بلژیک نگرانی‌ها بسیار بیشتر است، زیرا روزنامه‌های این کشور خبرهایی را در خصوص وجود پایگاه آموزش افراطی‌ها در جنگلهای شمال این کشور منتشر کرده‌اند. پلیس بلژیک تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است.
گزارشها حاکی است که فقط از بلژیک ۴۰۰ افراطی به خاورمیانه رفته‌اند، که این رقم بیانگر آن است که از هر یک میلیون بلژیکی ۴۰ نفر افراطی هستند.
در این گزارش توجه ویژه‌ای به کشورهای بالکان شده است که با مشکلات امنیتی شدیدی مواجه هستند؛ زیرا پلیس این کشورها  مشکلات جدی بسیاری به دلیل پایبند نبودن به قوانین دارند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*