خانه » داعش » اخبار داعش » درگیری دوباره داعش و النصره در بلندی های عرسال
loading...

درگیری دوباره داعش و النصره در بلندی های عرسال

درگیری دوباره داعش و النصره در بلندی های عرسال

درگیری دوباره داعش و النصره در بلندی های عرسال

اخبار داعش :بار دیگر دو گروه تروریستی داعش و النصره به جان هم افتادند که در این درگیری ها تعدادی از تروریست ها به هلاکت رسیدند. این درگیری میان داعش و النصره میتواند برای نیروهای سوریه و لبنان خوب باشد.

به گزارش میهن گرام :با تنگ شدن حلقه محاصره علیه تروریست‌های داعش و النصره در بلندی‌های عرسال هر یک از طرفین برای بهبود وضعیت خود در تلاش است مواضع طرف دیگر را به چنگ آورد و در این میان دو طرف سخت به جان هم افتاده‌اند.

درگیری شدید النصره و داعش

تروریست‌های داعش پس از یک روز درگیری‌های شدید با جبهه النصره در بلندی‌های عرسال و همچنین بلندی‌های شهرک الجراجیر سوریه در منطقه القلمون، بیشتر گذرگاه‌های این منطقه از جمله وادی العجرم را به اشغال خود در آورد.

تسلط داعش بر گذرگاه وادی العجرم درحالی است که پیش از این النصره این منطقه را از چنگ داعش در آورده بود.

گذرگاه وادی العجرم راه ارتباطی به منطقه ضهر الهوه در بلندی‌های میانی شهرک عرسال است.

سقوط گذرگاههای تحت اشغال النصره به دست داعش

به گزارش روزنامه لبنانی الاخبار، داعش همچنین گذرگاه‌های الزمرانی، مرطبیه، میرا در بلندی‌های عرسال و حتی گذرگاه‌های الجراجیر و قاره در منطقه القلمون سوریه تا منطقه الرحیبه سوریه را تحت تسلط خود گرفته است، این در حالی است که در این شرایط اکنون جبهه النصره فقط گذرگاه وادی الخیل را در اختیار دارد.

روز گذشته بلندی‌های عرسال و الجراجیر صحنه درگیری‌های شدید بین تروریست‌های مسلح داعش و النصره بود.

در این میان هر یک از طرفین تلاش داشتند از الجرود به‌سمت شهرک عرسال پیشروی کنند آن هم در شرایطی که نیروهای لبنانی در امتداد مسیری که از وادی الرعیان آغاز شده و به وادی الحصن و عقبه الجراد و نیز وادی حمید و المصیده رسیده و از آنجا تا رأس بعلبک امتداد می‌یابد، مستقر شده‌اند در نتیجه تروریست‌ها چاره‌ای نداشتند جز اینکه بر سر مناطق تحت تسلط خود به جان یکدیگر بیفتند.

تنگ‌شدن حلقه محاصره تروریست‌ها

بنا بر اعلام منابع آگاه، پس از آنکه نیروهای ارتش و مقاومت حلقه محاصره گروه‌های تروریستی را در مناطق محل استقرار آنان تنگ‌تر کردند، داعش و جبهه النصره برای مقابله با محاصره موجود و سرمای شدید چاره‌ای جز این نداشتند که به مواضع یکدیگر حمله کرده و با این کار تلاش کنند اوضاع خود را بهبود بخشند.

درگیری با استفاده از سلاح‌های سنگین و نیمه‌سنگین

در این شرایط روز گذشته ابتدا افراد مسلح جبهه النصره در پی درگیری شدید با داعش که در جریان آن از سلاح‌های سنگین و نیمه‌سنگین استفاده کردند، به مواضع داعش در بلندی‌های الجراجیر و عرسال حمله کردند که در نتیجه تعدادی از نیروهای هر دو طرف کشته و یا زخمی شدند.

اما افراد مسلح داعش پس از حمله‌ای گسترده به مواضع و ایست بازرسی‌های جبهه النصره در بلندی‌های الجراجیر، قلعه الحصن و شهر الملاهی و سهل العجرم، توانستند مواضع از دست رفته را از جبهه النصره پس بگیرند.

اسارت سه داعشی به‌دست تروریست‌های النصره

شدت این درگیری‌ها تا حدی بود که ۶ عضو جبهه النصره به هلاکت رسیده و بیش از ۱۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند. در مقابل افراد مسلح النصره توانستند سه داعشی  را به اسارت بگیرند.

آماده‌باش نیروهای ارتش لبنان

در این میان یگان توپخانه ارتش لبنان مستقر در بقاع شمالی، مواضع و تحرکات تروریست‌های مسلح را در بلندی‌های شهرک‌های عرسال و رأس بعلبک هدف قرار داد.

همچنین نیروهای ارتش لبنان در تمام مواضع استقرار خود به حالت آماده‌باش در آمده است تا از هرگونه اقدام تروریست‌ها برای نفوذ به این منطقه و یا حمله به آن جلوگیری کند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*