خانه » داعش » اخبار داعش » وحشت مجدد اروپا از ویدئوی متفاوت داعش
loading...

وحشت مجدد اروپا از ویدئوی متفاوت داعش

وحشت مجدد اروپا از ویدئوی متفاوت داعش

وحشت مجدد اروپا از ویدئوی متفاوت داعش

اخبار داعش :عملیات تروریستی داعش در پاریس موجب شد تا کشورهای اروپایی خطر داعش را بیشتر از گذشته احساس کنند و برای مقابله با این گروه تروریستی خود را آماده کنند. داعش با انتشار ویدئویی باعث وحشت مجدد اروپا شد.

به گزارش میهن گرام :روزنامه شرق در ادامه مطلب خود آورده است: کافی است توان مشاهده لبخند شیطانی «سامی امیمور»، راننده سابق اتوبوس و جنگجوی فرانسوی ۲۸ ساله داعش را داشته باشید که پیش از کشته‌شدن در جریان حملات دو ماه گذشته پاریس، با بالاگرفتن سر بریده‌شده یکی از گروگان‌ها، از تکرار قریب‌الوقوع چنین جنایت‌هایی در خیابان شانزه‌لیزه آن شهر سخن می‌گوید تا دریابید چرا اکنون شهروندان بریتانیایی که تصاویری از خیابان‌ها و نمادهای گردشگری لندن و همچنین چهره هدف‌گیری‌شده نخست‌وزیرشان، «دیوید کامرون»، زینت‌بخش پایانی ویدئو اخیر بوده، بیش از هر زمان دیگری تهدید تروریسم را احساس می‌کنند.

تازه‌ترین ویدئوی منتشرشده از سوی «الحیاه»، بازوی رسانه‌ای سازمان تروریستی داعش، که بازیگران اصلی آن ۹ نفر از مهاجمان حملات ۱۳ نوامبر در پاریس هستند، تأییدی دیگر بر ادعای مقامات امنیتی فرانسه است که پیش‌تر اعلام کرده بودند برنامه‌ریزی عملیات تروریستی مذکور به تمامی در داخل خاک سوریه صورت گرفته است.

در این ویدئوی ۱۷ دقیقه‌ای، گذشته از نمایش چهار صحنه سبعانه اعدام و تمرین‌های نظامی تروریست‌ها که در حال آماده‌سازی برای انجام عملیات در خاک فرانسه هستند، همه مهاجمان حملات پاریس، به‌جز «صلاح عبدالسلام» و «محمد عبرینی» که به نظر می‌رسد زنده بوده و هنوز به دام مأموران امنیتی نیفتاده‌اند، جلو دوربین ظاهر شده و آخرین سخنان خود را پیش از اعزام به پاریس، آن‌هم جز دو مورد، به زبان فرانسوی سلیس، بیان می‌کنند؛ خطابه‌هایی طولانی که می‌توان همه آنان را در جمله پایانی ویدئو که روی تصویر پارلمان بریتانیا و چهره نخست‌وزیر آن کشور ادا می‌شود، خلاصه کرد: هر آن‌کس که در جبهه کفر قرار گیرد، هدف تیغ شمشیرهای ما قرار گرفته و به خفت خواهد افتاد.

در این میان، «عبدالحمید اباعود»، مغز متفکر حملات پاریس، اولین کسی است که خلاف باقی مهاجمان، در اتاقی سربسته و احتمالا پس از ورود به خاک فرانسه، جلو دوربین ظاهر می‌شود. این تروریست بلژیکی بلافاصله پس از آنکه داعش را ارباب و نه بنده قدرت‌های غربی می‌خواند، تهدید می‌کند او و هم‌پیمانانش تا آخرین قطره خون خود، طعم ترور را به کافران خواهند چشاند و هیچ حائلی جز شمشیر بین خود و آنان برنمی‌تابند.

راوی ویدئو نیز در حالی چهار مهاجم بلژیکی، سه مهاجم فرانسوی و دو مهاجم دیگر عراقی را ۹ شیر خلیفه می‌خواند که بسیج شده‌اند تا تمامیت کشوری مانند فرانسه را به زانو درآورند که «فرانسوا اولاند»، رئیس‌جمهوری فرانسه، در سخنانی بر ایستادگی کشورش در برابر همه تهدیدها و تحریک‌های تروریستی تأکید کرده است.

او روز گذشته و در جریان سفر خود به هند، به ویدئوی تازه منتشرشده داعش واکنش نشان داده و اذعان کرده این سازمان تروریستی به بدترین شکل ممکن در حال تحریک افکار عمومی و مقامات نظامی – امنیتی فرانسه است؛ تحریک‌هایی که به ادعای رئیس‌جمهوری فرانسه، عزم کشورهای ائتلاف را در حمله به اهداف تروریستی، بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

آقای اولاند که بلافاصله پس از وقوع حملات در ماه نوامبر، در سطحی ملی اعلام وضعیت اضطراری کرده بود، همچنین خاطرنشان کرده همه تلاش‌هایش برای تمدید وضعیت اضطراری که بناست تا اواخر ماه آینده میلادی ادامه داشته باشد، مؤید آگاهی او از تهدیدات بالقوه پیشِ‌رو و عزم دولت برای ایستادگی در برابر خواست تروریست‌هاست که چیزی جز محدودسازی آزادی‌ها و عقب‌نشینی نظامی نیست. این درحالی است که سخنگوی دیوید کامرون، نخست‌وزیر بریتانیا که کشورش هدف آخرین تهدید تبلیغاتی داعش بوده، ضمن اعلام این خبر که صحت ویدئوی منتشره در دست بررسی کارشناسان است، اظهار کرده چنین اقدامات تبلیغاتی‌ای آخرین تلاش‌های گروهی رقت‌انگیز از تروریست‌هاست که به‌وضوح در حال افول و عقب‌نشینی است.

جهادی افسرده

شاید برای اعدام گروگان‌ها به شیوه‌ای معمول‌تر از بریدن سر گروگان‌ها با چاقو اکتفا نمی‌کرد، اما برای خودکشی ساده‌ترین شیوه‌ را برگزیده بود؛ خودکشی با قرص که البته هیچ‌گاه عملی نشد تا عاقبت همین دو ماه پیش در جریان حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در رقه کشته شود. «محمد اموازی» جوان ۲۷ ساله لندنی که در قالب جان جهادی، به رسانه‌ای‌ترین تروریست داعش بدل شده بود، پیش از سفر به سوریه و پیوستن به صفوف تروریست‌ها، بارها قصد خودکشی داشته است؛ تصمیمی که بنابر ادعای اطرافیان او و البته ایمیل‌های رد‌وبدل شده، بیش از هر چیز ناشی از مجادلات بی‌پایان با سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی انگلستان بر سر جزئی‌ترین ابعاد زندگی شخصی او بوده است.

او در ایمیلی به سال ۲۰۱۰، به یکی از دوستانش شکایت کرده که بازجویی‌های مداوم افسران شاخه ضدتروریسم ام‌.آی.۵، آژانس اطلاعات داخلی بریتانیا، او را به مردی مُرده بدل کرده که در سایه محرومیت از خروج از کشور و سفر به زادگاه خود، کویت، همه فرصت‌های شغلی و ازدواج خود را از دست داده است؛ وضعیتی که به گفته برادر او، «عمر»، یکی از دلایل اصلی جذب او به افراط‌گرایی اسلامی و تلاش برای پیوستن به صفوف داعش بوده است.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*