خانه » داعش » اخبار داعش » تسلط نیروهای سوری بر شهر شیخ مسکین
loading...

تسلط نیروهای سوری بر شهر شیخ مسکین

تسلط نیروهای سوری بر شهر شیخ مسکین

تسلط نیروهای سوری بر شهر شیخ مسکین

اخبار داعش :در روزهای اخیر تروریست های سوری از جمله داعش در حال فرار از مناطق مختلف می باشند و نیروهای سوریه در ادامه پیشروی های خود این با توانستند بر شهر راهبردی شیخ مسکین مسلط شوند.

به گزارش میهن گرام :ارتش سوریه با پشتیبانی موشکی و توپخانه‌ای و حمایت هوایی بر بیشتر مناطق شهر شیخ مسکین مسلط شده است.

شهر شیخ مسکین که ۹۰ درصد آن به کنترل ارتش سوریه درآمده دارای اهمیت راهبردی است و اوضاع را در جبهه جنوبی سوریه به نفع ارتش این کشور تغییر می‌دهد.

ارتش در حال پیشروی در این شهر و تعقیب بقیه گروه‌های تروریستی است و درگیری‌ها به محله غربی شیخ مسکین محدود شده است.

منابع خبری از فرار افراد مسلح از شهر مسکین خبر دادند و گفتند شمار زیادی از آنان در نبرد‌ها کشته یا زخمی شدند.

شیخ مسکین از نظر جغرافیایی حلقه وصل ارتباطات بین المللی بین اردن و دمشق و چهار استان قنیطره، درعا، سویدا و ریف دمشق است. این شهر دارای اهمیت جغرافیایی و راهبردی زیادی است که می‌تواند بر روند نبرد‌ها در جنوب سوریه تأثیر بگذارد.

این شهر حدود ۲۲ کیلومتر از شهر درعا و از دمشق حدود ۸۰ کیلومتر و از مرز‌ها با اردن ۳۴ کیلومتر فاصله دارد و نقطه وصل بین مناطق نوا، ازرع، اربطع و داعل و صنمین است و از مهم‌ترین شهرهای حوران محسوب می‌شود و از نظر مساحت نیز پس از درعا، نوا و صنمین چهارمین منطقه در استان درعا محسوب می‌شود.

از نظر راهبردی نیز کنترل ارتش سوریه بر شیخ مسکین باعث می‌شود ارتش بر منطقه تسلط یابد. شیخ مسکین خط دفاع جنوبی برای دفاع از دمشق محسوب می‌شود.

کنترل ارتش سوریه بر شیخ مسکین باعث می‌شود نیروهای سوری ارتباط گروه‌های مسلح را بین درعا و قنیطره قطع کنند و راه تدارکاتی آن‌ها را از منطقه نوی گرفته تا داعل ببندد.

شیخ مسکین به ارتش سوریه این امکان را می‌دهد که بر همه جاده‌های تدارکاتی تسلط یابد و نیروهای ارتش سوریه را در الفقیع و محجه تا مقر تیپ پانزده ارتش و لشکر نهم در صنمین تقویت کند.

نیروهای ارتش سوریه پس از تسلط بر شیخ مسکین می‌توانند در غرب به سمت نوا و در جنوب به سمت ابطع و داعل تحرک داشته باشند و به تغییر اوضاع در جنوب سوریه به نفع ارتش کمک خواهد کرد.

گروه‌های تروریست علت شکست خود را در شیخ مسکین، تغییر فرماندهان جبهه جنوبی و باقی ماندن آنان در اردن می‌دانند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*