خانه » داعش » اخبار داعش » توصیه آخر جلاد داعش به برادر خود
loading...

توصیه آخر جلاد داعش به برادر خود

توصیه آخر جلاد داعش به برادر خود

توصیه آخر جلاد داعش به برادر خود

اخبار داعش :بسیاری از کسانی که فریب داعش را خورده و به عضویت این گروه تروریستی تکفیری در می آیند خیلی زود از پیوستن به این گروه تروریستی پشیمان می شوند. حتی محمد اموازی نیز به برادرش توصیه کرده بود به داعش ملحق نشود

به گزارش میهن گرام :روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس روز دوشنبه تأکید کرد “محمد اموازی” معروف به “جان” که چندی پیش در سوریه کشته شد، به برادرش توصیه کرده بود دنباله‌روی او نباشد و به داعش ملحق نشود.
این تروریست انگلیسی به برادر ۲۲ ساله خود گفته بود، تجربه او با سرویسهای امنیتی انگلیس زندگی او را در این کشور نابود کرد و باعث از بین رفتن همه برنامه‌هایش برای بازگشت به کویت و تشکیل خانواده شد.
“عمر” به روزنامه ایندیپندنت گفت که برادرش به او نصیحت کرد از اشتباهات دیگران درس بگیرد.
بر اساس این گزارش، این تروریست انگلیسی به برادرش گفته بود: ببین من اکنون کجا هستم، نه می توانم کاری بیابم و نه می توانم مسافرت و یا ازدواج کنم.
وی اظهار داشت که برادرش چندین بار سعی داشت به کویت سفر کند، ولی سرویسهای امنیتی انگلیس هربار مانع او شدند، تا اینکه در نهایت توانست در سال ۲۰۱۲ از این کشور خارج شود و به ترکیه و سپس به سوریه برود، و درآنجا به یکی از گروه های وابسته به القاعده ملحق شود و سرانجام به عضویت داعش درآید.
اموازی در سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ حداقل ۷ بار در ویدیوهای سربریدن گروگانهای خارجی ظاهر شد. ۲ تن از این گروگانها انگلیسی و ۳ نفر آمریکایی بودند.
عمر تأکید دارد برادرش که در سن ۲۷ سالگی در سوریه از پا درآمد، مسؤول کارهایی است که انجام داده ولی سرویسهای امنیتی انگلیس نیز با جلوگیری از سفر او به کویت و زندگی درآنجا، در این ماجرا سهیم بودند.
ایندیپندنت خاطرنشان کرد، نظر سرویسهای امنیتی انگلیس برخلاف برادر این جلاد داعش است. اموازی یکی از اعضای شبکه افراط گرایانی بود از فعالیتهای تروریستی در انگلیس و سومالی حمایت می کند. وی در آن زمان تحت فرمان دو نفر به نامهای “بلال البرجاوی” و “محمد صقر” بود که هردوی آنان در سومالی از پا درآمدند. این دو نفر عضو گروه تروریستی “الشباب” سومالی بودند.
گروه تروریستی داعش، چهارشنبه گذشته کشته شدن جلاد انگلیسی خود در سوریه را تأیید کرد.
این تروریست در سالهای اخیر پس از انتشار فیلمهایی از او در ماجرای سربریدن گروگانهای غربی، با نام “جان” معروف شد.
اموازی در سال ۱۹۸۸ در کویت به دنیا آمد، و دوران کودکی تا جوانی خود را در انگلیس سپری کرد. وی در سال ۲۰۰۹ از دانشگاه وستمنستر فارغ التحصیل شد.
خروج اموازی از انگلیس و پیوستن او به داعش درحالی بود که وی از سال ۲۰۰۹ به خاطر ارتباط با گروه‌های تروریستی در سومالی تحت نظر سرویسهای امنیتی انگلیس بود.
داعش ساخته و پرداخته سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ “ابوبکر بغدادی” سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در عراق، در زندان بوکا در اختیار آمریکایی ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویسهای اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند. اما اکنون بازگشت این تروریستها به یکی از بزرگترین مشکلات کشورهای غربی تبدیل شده است

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*