خانه » داعش » اخبار داعش » ذبح باستان‌شناس سوری توسط داعش+عکس
loading...

ذبح باستان‌شناس سوری توسط داعش+عکس

ذبح باستان‌شناس سوری توسط داعش

ذبح باستان‌شناس سوری توسط داعش

داعش:بار دیگر گروه تکفیری و جنایتکار داعش در سوریه دست به جنایت و کشتن انسان دیگری زد این بار گروه تروریستی داعش یکی از باستان‌شناس سوری را ذبح کرد که در ادمه می توانید تصویر آن را مشاهده کنید.
*دوستانی که ناراحتی قلبی دارند از دیدن تصویر خودداری کنند.

به گزارش میهن گرام :«مأمون عبدالکریم» مدیرکل آثار باستانی سوریه روز سه شنبه اعلام کرد عناصر گروه تکفیری داعش یک باستان شناس را در شهر باستانی تدمر سر بریدند و جسد وی را در میدان اصلی این شهر تاریخی آویزان کردند.

تروریست‌های داعش که مناطق گسترده ای از سوریه و عراق را به کنترل خود درآورده‌اند مه گذشته شهر تدمر در مرکز سوریه را که در کنترل نیروهای دولتی قرار داشت تصرف کردند.

عبدالکریم افزود خانواده «خالد الاسعد» به وی اطلاع دادند که داعش این باستان شناس ۸۲ ساله را که از بیش از ۵۰ سال پیش به عنوان رئیس آثار باستانی تدمر فعالیت می‌کرد روز سه شنبه اعدام کرده است.

وی افزود: تصور اینکه چگونه چنین دانشمندی را که خدماتش به تاریخ فراموش شدنی نیست سرش را از بدنش جدا می‌کنند و جسدش را از بنایی تاریخی در وسط میدانی در تدمر آویزان می کنند دشوار است.
مدیرکل آثار باستانی سوریه اضافه کرد: ادامه حضور این جنایتکاران در این شهر تاریخی موجب از بین رفتن تمام آثار باستانی این شهر خواهد شد.
عبدالکریم افزود: الاسعد چند تحقیقات علمی درباره تدمر در چندین نشریه باستان شناسی جهانی منتشر کرده بود.
این شهر در زمان‌های دور به عنوان توقفگاهی برای کاروان‌های تجاری در مسیر جاده ابریشم شکوفا شده بود.
الاسعد در دهه‌های گذشته همچنین در زمینه حفاری‌ها و تحقیقات باستانی با گروه‌های آمریکایی، فرانسوی و آلمانی همکاری کرده بود.
شهر تدمر که تاریخش به دو هزار سال پیش باز می‌گردد در فهرست مکان‌های میراث جهانی سازمان یونسکو ثبت شده است.

داعش,اخبار داعش,جنایات داعش

ذبح باستان‌شناس سوری توسط داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*