خانه » داعش » اخبار داعش » آزادی شدن ۶۰ خانواده عراقی از دست داعش
loading...

آزادی شدن ۶۰ خانواده عراقی از دست داعش

آزادی شدن ۶۰ خانواده عراقی از دست داعش

آزادی شدن 60 خانواده عراقی از دست داعش

اخبار داعش :حضور گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف خصوصا در عراق و سوریه باعث سخت شدن زندگی مردم شده است و بسیاری از خانواده ها تحت اسارت این گروه تروریستی تکفیری قرار دارند و زندگی پر رنجی را سپری می کنند.

به گزارش میهن گرام :نیرو‌ها و رزمندگان عراقی، ۶۰ خانواده عراقی را که در بند عناصر داعش گرفتار بودند، نجات دادند.

رزمندگان عراقی در ادامه پیشروی‌های خود در استان «الانبار»، به شهر «صوفیة» در شرق «الرمادی» رسیدند و در پاکسازی خانه به خانه این شهر از وجود تروریست‌ها، توانستند ۶۰ خانواده دربند این گروه تروریستی را نجات دهند.

افراد این خانواده‌ها که اغلب زنان و کودکان آن را تشکیل می‌دادند، توسط داعش به عنوان سپر انسانی مورد سوءاستفاده قرار می‌گرفتند.

این گروه تروریستی در صورتی که موقعیت خود را در شهرهای تحت سیطره خود با خطر مواجه ببیند، از شهروندان غیرنظامی آن شهر، به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند که همین امر، سبب کندی در پیشروی‌های رزمندگان می‌شود.

به همین دلیل و با توجه به تاکیدات علماء و مراجع عراق بر حفظ جان شهروندان غیرنظامی، مقامات عراقی پیش از آغاز حمله به شهرهای تحت اختیار داعش، از شهروندان آن شهر‌ها درخواست می‌کنند تا شهر را ترک کنند تا در درگیری بین عناصر داعش و رزمندگان، آنان توسط این گروه تروریستی، به عنوان سپر انسانی مورد سوءاستفاده قرار نگیرند و نیز آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

داعش