خانه » داعش » اخبار داعش » آزاد سازی شهر استراتژیک سلمی در سوریه +عکس
loading...

آزاد سازی شهر استراتژیک سلمی در سوریه +عکس

آزاد سازی شهر استراتژیک سلمی در سوریه +عکس

آزاد سازی شهر استراتژیک سلمی در سوریه +عکس

اخبار داعش :پیشروی های نیروهای سوری همچنان ادامه دارد و داعش و سایر تروریست ها در فرار از مناطق مختلف می باشند. در روزهای اخیر گروه تروریستی تکفیری داعش بسیاری از مناطق تحت کنترل خود را از دست داده است.

به گزارش میهن گرام :ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت اسلامی وارد شهر مهم و راهبردی سلمی در استان لاذقیه شد و آنرا را به طور کامل آزاد کرد.

گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه که تحولات مربوط به درگیری‌های این کشور را دنبال می‌کند، امروز گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه به شهر راهبردی سلمی که یکی از مقرهای مهم گروه‌های تروریستی در استان لاذقیه در شمال شرقی سوریه است وارد شده‌اند.

«رامی عبدالرحمن» رئیس این گروه گفت که پیشروی ارتش سوریه در لاذقیه و ورود به شهر سلمی با پشتیبانی نیروهای مقاومت حزب الله و عملیات هوایی روسیه تسهیل شد.

به گفته عبدالرحمن، اکنون با آزادسازی شهر سلمی که از ژوییه (تیر/مرداد) سال ۲۰۱۲ در تصرف تروریست‌ها بود، یگان‌های ارتش سوریه اکنون قادر خواهد بود در منطقه جبل الاکراد پیشروی کند. این منطقه نیز تحت اشغال گروه‌های تروریستی است.

گروه‌های تروریستی در استان لاذقیه عمدتا در مناطق شمال و شمال شرقی جبل الاکراد و جبل الترکمان مستقر هستند.

در ارتباط با جایگاه و اهمیت شهر سلمی، تنها ذکر این نکته کفایت می‌کند که گفته می‌شود یکی از دلایل اصلی ورود روسیه به جنگ سوریه در مهر گذشته، اشغال این شهر و ادلب به دست تروریست‌ها بوده است. سلمی که در شمال استان لاذقیه واقع شده است، از مهم‌ترین پایگاه‌های گروه تروریستی جیش‌الفتح محسوب می‌شده است.

شهر سلمی پایگاه اصلی گروه‌های تروریستی در استان لاذقیه بود اما کنترل بیشتر بخش‌های این استان در اختیار ارتش سوریه است.

روزنامه السفیر لبنان با اشاره به عملیات اخیر ارتش سوریه در آزادسازی شهر سلمی در حومه لاذقیه که از مهم‌ترین مقرهای عناصر مسلح به شمار می‌آمد، از این دستاورد به عنوان «سرنگونی نخستین امارات» یاد کرد.

آزادسازی شهر سلمی، تحولی راهبردی و به معنای آغاز سرنگونی «امارت‌ها» و متزلزل کردن آن‌ها است، و همچنین آغازی برای فصل برداشت به شمار می‌آید که از چند ماه قبل و با آغاز پشتیبانی هوایی روسیه آغاز شد.

طی ماه‌های اخیر ارتش سوریه دستاوردهای مهمی در مناطق تحت اشغال گروه‌های تروریستی کسب کرده است. روسیه نیز عملیات ضد تروریستی خود را در سوریه از حدود سه ماه و نیم قبل آغاز و ضربات سنگینی را به این گروه‌ها وارد کرده است.

گروه‌های تروریستی با حمایت غرب و برخی کشورهای منطقه از پنج سال قبل تاکنون جنگ علیه دولت و ملت سوریه را آغاز و بخش‌هایی از خاک این کشور را اشغال کرده‌اند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*