خانه » داعش » اخبار داعش » فرار پسر بچه ایزدی از چنگ داعش +شرح حال
loading...

فرار پسر بچه ایزدی از چنگ داعش +شرح حال

فرار پسر بچه ایزدی از چنگ داعش +شرح حال

فرار پسر بچه ایزدی از چنگ داعش +شرح حال

اخبار داعش :جنایت کاران گروه تروریستی داعش که با کمبود اعضا و نیرو مواجه هستند از کودکان به عنوان سرباز استفاده می کنند. آنها این کودکان را در منطقه ای آموزش و تفکر داعشی را در آنها گسترش می دهند سپس از آنان استفاده می کنند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از شبکه سی ان ان؛ “ناصر،” پسر بچه ۱۲ ساله ایزدی، یکی از اسرای خوش‌ شانسی است که توانست از نزد گروه تروریستی داعش فرار کند. وی همراه با ده‌ها پسر ایزدی دیگر برای انجام عملیات انتحاری آموزش دیده بودند.

ناصر پس از فرار به خانواده خود در اردوگاه پناهجویان در کردستان عراق ملحق شد. این اردوگاه محل زندگی ۱۵ هزار ایزدی است که از ترس داعش مجبور به ترک خانه خود شده‌اند. پسربچه ایزدی درباره دورانی که به اجبار نزد داعش سپری کرد گفت: ما ۶۰ نفر بودیم که برای عملیات انفجار انتحاری آموزش می‌دیدیم. بدترین دوران ما هنگام آغاز حملات موشکی نیروهای خارجی بود. عناصر داعش ما را مجبور می‌کردند وارد تونل‌های زیرزمینی شویم. آنها می‌گفتند، آمریکایی‌ها کافر هستند و تلاش می‌کنند شما را بکشند؛ اما داعشی‌ها همه شما را دوست دارند، آنها حتی از والدینتان هم بیشتر به شما عشق می‌ورزند!

ناصر در ادامه گفت: اعضای داعش بارها به ما گفتند پدر و مادرانمان کافر هستند و اولین وظیفه ما کشتن آنها است.

هفته گذشته فیلمی از اعدام ۵ تبعه انگلیسی به دست داعش منتشر شد که به جاسوسی متهم شده بودند، در این فیلم یک کودک سرباز در صف تروریست‌های داعش دیده می‌شد. ناصر ضمن تایید حضور تعداد زیادی از کودکان سرباز نزد داعش گفت: پسربچه‌هایی ۵ ساله هم در میان این سربازان به چشم می‌خورد. آنها به کودکان می‌گفتند داعش خانواده جدید شما است و فکر پدر و مادرهایتان را از سر بیرون کنید.

ناصر گفت: ما اجازه نداشتیم گریه کنیم؛ اما زمانیکه به مادرم فکر می‌کردم بدون صدا گریه می‌کردم.

داعش زمانی با وعده پرداخت دستمزدهای بالا سعی در جذب نیرو داشت؛ اما با تحلیل منابع مالی این گروه تروریستی، دیگر قادر به تامین مالی نیروهای خود نیست و به همین دلیل با اسارت پسران کم سن از آنها به عنوان کودکان سرباز استفاده می‌کند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*