خانه » داعش » اخبار داعش » حمله جنگنده های ناشناس به داعش در لیبی
loading...

حمله جنگنده های ناشناس به داعش در لیبی

حمله جنگنده های ناشناس به داعش در لیبی

حمله جنگنده های ناشناس به داعش در لیبی

اخبار داعش :لیبی که وضیعت مناسبی ندارد تبدیل به مکانی مناسب برای حضور گروه تروریستی داعش شده است و این گروه با حضور در این کَشور به سرعت رشد کردند و مناطقی از لیبی را تحت کنترل خود درآوردند.

به گزارش میهن گرام :خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی در لیبی اعلام کرد که روز گذشته چند جنگنده ناشناس کاروان‌های خودرویی داعش در نزدیکی سرت را که در کنترل تروریست‌هاست بمباران کردند.

شهر ساحلی سرت در شمال لیبی پایگاه اصلی داعش و به اصطلاحی مرکز فعالیت‌های دولت خودخوانده این گروه در لیبی است که از اهمیت خاصی برای تروریست‌ها برخوردار است.

هنوز این خبر از سوی منابع رسمی تایید یا رد نشده است اما منابع نزدیک به دولت لیبی اعلام کرده‌اند که نیروی هوایی این کشور دست به هیچ حمله‌ای در سرت در دوره اخیر نزده‌ است.

پیشتر برخی کشورهای غربی از جمله فرانسه از آمادگی خود برای انجام حملات نظامی علیه داعش در لیبی سخن گفته بودند و آمریکا نیز تاکنون حملاتی را برای از میان برداشتن رهبران داعش در لیبی انجام داده است.

علی الحاسی، سخنگوی گارد حفاظت از تاسیسات نفتی لیبی گفت که روز گذشته سه قایق جنگی تلاش کردند تا بندر نفتی الزویتینه را مورد حمله قرار دهند که با مقاومت نیروهای دولتی یکی از آنها به آتش کشیده شد و مهاجمان مجبور به عقب نشینی شدند.

وی گفت: به احتمال زیاد داعش طرفی است که این حمله را ترتیب داده است.

گروه تروریستی داعش که چند ماه است فعالیت خود در لیبی را گسترش داده تلاش می‌کند تا با به دست آوردن مناطق بیشتری از این کشور نفت خیز پایگاه جدیدی به غیر از سوریه و عراق برای خود دست و پا کند تا از آن به عنوان سکویی جهت گسترش نفوذ خود در شمال آفریقا استفاده کند.

داعش