خانه » داعش » اخبار داعش » احتمال همکاری آمریکا و انگلیس با طالبان علیه داعش
loading...

احتمال همکاری آمریکا و انگلیس با طالبان علیه داعش

احتمال همکاری آمریکا و انگلیس با طالبان علیه داعش

احتمال همکاری آمریکا و انگلیس با طالبان علیه داعش

اخبار داعش :افغانستان که وضیعت امنیتی مناسبی ندارد حالا در کنار طالبان گروه تروریستی داعش نیز امنیت این کشور را به خطر انداخته است. اعضای داعش توانسته اند با حضور در این کشور به سرعت رشد کنند و حالا تبدیل به خطری برای امنیت این کشور شده است.

به گزارش میهن گرام :رسانه‌های انگلیسی از تمایل کشورهای آمریکا و انگلیس برای برقراری ارتباط با طالبان افغانستان به منظور مبارزه علیه گروه تروریستی داعش در این کشور خبر دادند.

این در حالی است که نیروهای انگلیسی و آمریکایی در طول ۱۵ سال گذشته متحمل تلفات سنگینی در جنگ با طالبان شده‌اند.

در حال حاضر به نظر می‌رسد تهدید داعش جو سیاسی و راهبردی این کشورها را با تغییری قابل توجه روبرو ساخته است.

طالبان افغانستان زمانی دشمن اصلی نیروهای آمریکایی و انگلیسی معرفی می‌شدند.

به گزارش رسانه‌های انگلیسی این تغییر جو سیاسی و راهبردی انگلیس و آمریکا باعث شده تا اخیرا درخواستهایی را به طالبان تحت عنوان «متحد با ارزش» این کشورها مطرح کنند.

چندی پیش نیز «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان گفته بود که کشورش با طالبان برای مبارزه با داعش همکاری اطلاعاتی می‌کند.

وی افزود: ارتباط مسکو و طالبان در حال حاضر فقط در حد تبادل اطلاعات می‌باشد و هنوز هیچ ملاقات رسمی بین نمایندگان طالبان صورت نگرفته است.

نماینده ویژه روسیه در امور افغانستان افزود: درست است که روسیه هنوز همکاری جدی با طالبان را آغاز نکرده اما به هر حال از تلاش‌های این گروه برای مبارزه با داعش حمایت می‌کند و این چیزی است که طالبان نمی‌توانند تکذیب کنند.

همچنین چین نیز به دنبال همکاری با طالبان برای جلوگیری از گسترش نفوذ شبه‌نظامیان «اویغور» در منطقه «سین کیانگ» این کشور می‌باشد.

داعش