خانه » داعش » اخبار داعش » نگرانی از احتمال حملات تروریستی داعش در اسپانیا
loading...

نگرانی از احتمال حملات تروریستی داعش در اسپانیا

نگرانی از احتمال حملات تروریستی داعش در اسپانیا

نگرانی از احتمال حملات تروریستی داعش در اسپانیا

اخبار داعش :بعد از حملات تروریستی داعش در فرانسه و شهر پاریس کشورهای اروپایی خطر داعش را بیشتر از قبل احساس کردند و حالا با توجه با ایام جشن سال نو در اروپا نگرانی ها نیز از احتمال انجام عملیات ها تروریستی افزایش یافته است.

به گزارش میهن گرام :منابع امنیتی اسپانیا با ابراز نگرانی از دریافت بیش از ۶۰۰ هشدار امنیتی از سوی افراد ناشناس در مورد احتمال وقوع حملات تروریست توسط داعش، خبر دادند.

روز گذشته (چهارشنبه) بیانیه ای از سوی وزارت کشور اسپانیا صادر شد که در آن آمده است: پلیس این کشور فقط به کمتر از نیمی از این هشدار را توجه داشته و امکان رسیدگی به بیش از این تعداد وجود نداشته است.

سه هفته پیش، دولت اسپانیا پروژه ای را آغاز کرد و از مردم درخواست کرد با مشاهده هر نوع اقدام مشکوک، آن را به منابع اطلاعاتی و سازمان مرکزی مبارزه با تروریسم این کشور از یکی از سه طریق، شماره تلفن رایگان، وبسایت این سازمان و نرم افزار های موبایلی، اطلاع دهند.

همچنین دولت آمادگی خود را برای دریافت شبانه روزی این اطلاعات، اعلام کرده بود.

در سال جاری میلادی، منابع امنیتی و اطلاعاتی اسپانیا، بیش از ۹۰ تن را که مشکوک به همکاری با داعش بودند، در این کشور دستگیر کردند.

در سال ۲۰۰۴ میلادی، یک حمله تروریستی در شهر مادرید، ۱۹۱ کشته برجای گذاشت.

پس از آن و نیز با اقدامات تروریستی اخیر داعش در کشورهای اروپایی، همچون فرانسه، منابع امنیتی و اطلاعاتی کشورهای اروپایی، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع مجدد این نوع حملات به کار برده اند و در این راه، از مردم نیز کمک خواسته اند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*