خانه » داعش » اخبار داعش » آزادی اعضا گروهک وابسطه به داعش
loading...

آزادی اعضا گروهک وابسطه به داعش

آزادی اعضا گروهک وابسطه به داعش

آزادی اعضا گروهک وابسطه به داعش

اخبار داعش :همانطور که میدانید مردم شیعه بحرین با دولت این کشور مشکل دارند و از طرفی اخباری مبنی برا آزادی اعضا گروه وابسطه به داعش در بحرین نیز منتشر شده است که احتمالا این حرکت برای ضربه زدن به مردم شیعه بحرین انجام شده است.

به گزارش میهن گرام :جمعیت وفاق در بیانیه‌ای در سایت اینترنتی خود اعلام کرد: یک گروهک تروریستی که با داعش مرتبط بود و به شیعیان بحرین و مساجد آنها حمله می کرد، شناسایی و متلاشی شد، ولی نظام حاکم از زمان بازداشت اعضای این گروهک سکوت کرده است و همین امر شک و تردیدهایی را درباره احتمال تبرئه همه آنها ایجاد کرده است.

جمعیت وفاق تأکید کرد: سکوت نظام آل خلیفه درباره قضیه گروهک مرتبط با داعش همچنین این سؤال را در اذهان ایجاد می‌کند که چنین گروهک‌هایی چه ماهیتی دارند و چگونه در بحرین تشکیل می‌شوند و چه نقشه‌هایی را در سر می‌پرورانند.

وفاق افزود: چنین گروهک‌هایی امنیت مردم و به ویژه شیعیانی را که از مشارکت در اداره دستگاه های امنیتی دور نگه داشته می‌شوند، به خطر می‌اندازند و امنیت عمومی را تهدید می‌کنند؛ این در حالی است که نظام حاکم از افشای واقعیت‌های مربوط به این گروهک‌ها امتناع می‌کند. این گروهک‌ها برای امنیت مردم بحرین و اتباع خارجی مقیم این کشور خطرناک هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: نظام حاکم تاکنون هیچ واکنشی به قضیه گروهک مرتبط با داعش نشان داده است، در حالی که اطلاعات موجود حاکی از تصمیم این گروهک برای حمله به مسجد جامع شهر عالی ـ مرکز بحرین – هنگام اقامه نماز جمعه به امامت شیخ ناصر العصفور بود و نظام حاکم هنوز به مردم و اتباع خارجی هیچ تضمینی برای جلوگیری از هر گونه حمله تروریستی به مراکز عمومی نداده است.

جمعیت وفاق اعلام کرد: گفته‌های وکلای پرونده اعضای گروهک مرتبط با داعش نشان می‌دهد که قوه قضائیه ۴ نفر از متهمان را آزاد کرده که همین امر باعث افزایش ترس و نگرانی مردم شده است.

جمعیت وفاق تأکید کرد: حفاظت کشور از خطرات تروریستی فقط با مشارکت مردم در اداره نهادهای امنیتی، اطمینان متقابل، تصویب قوانین کارساز، بازسازی نهادهای امنیتی براساس شایسته سالاری و پاکسازی قوه قضائیه از بی‌عدالتی امکان پذیر است.

سکوت آل خلیفه درباره این گروهک داعشی، درحالی است که این کشور از سال ۲۰۱۱ صحنه سرکوب گسترده فعالیت‌ها و اعتراض‌های مسالمت‌آمیز مردمی به دست نیروهای امنیتی و مزدوران خارجی و متجاوزان سعودی و نیروهای سپر الجزیره است.

داعش ساخته و پرداخته سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی و اسرائیلی است و تفکرات آن برخاسته از وهابیت است؛ ابوبکر بغدادی، سرکرده اصلی گروه تروریستی داعش در دوران حضور اشغالگران آمریکایی در زندان بوکا در اختیار آمریکایی‌ها بود. با ایجاد این گروه شمار قابل توجهی از افراطی‌ها از کشورهای مختلف حتی آمریکا و کشورهای اروپایی، در سایه سکوت مقامات آن کشورها و با همکاری سرویس‌های اطلاعاتی غربی و همپیمانان آنها در منطقه به راحتی توانستند به این گروه تروریستی ملحق شوند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*