خانه » داعش » اخبار داعش » دستگیری ابوعمر الشیشانی از سرکردگان داعش
loading...

دستگیری ابوعمر الشیشانی از سرکردگان داعش

دستگیری ابوعمر الشیشانی از سرکردگان داعش

دستگیری ابوعمر الشیشانی از سرکردگان داعش

اخبار داعش :در روزهای اخیر گروه تروریستی تکفیری داعش در مناطق مختلف در حال عقب نشینی و از دست دادن مناطق تحت کنترل خود می باشند.طی روزهای اخیر فرماندهان گروه های تروریستی در مناطق مختلف در حال به هلاکت رسیدن یا دستگیر شدن می باشند.

به گزارش میهن گرام :برخی منابع خبری روس اعلام کردند: نیروهای ویژه آمریکا در یک عملیات ویژه، روز گذشته، ششم دی ماه، «ابو عمر الشیشانی» را به صورت زنده در استان کرکوک دستگیر شد.

این منابع خبری همچنین از دستگیری دو تن از فرماندهان بلند پایه دیگر گروه تروریستی داعش و کشته شدن هفت عنصر داعشی در این عملیات ویژه، خبر دادند.

در هفته ها و ماه های گذشته، پیوسته اخباری مبنی بر هلاکت و یا مجروح شدن شیشانی منتشر می شد و هر بار این اخبار توسط منابع داعش و دیگر منابع، تکذیب می شد. به عنوان مثال، در ماه نوامبر سال ۲۰۱۴ برخی اخبار حاکی از به هلاکت رسیدن این فرمانده چچنی گروه تروریستی داعش بود در حالی که فقط چهار روز بعد، این خبر تکذیب شد و شیشانی در انظار عمومی حاضر شد.

همچنین پیش از این پیشمرگه های کرد نیز مدعی به هلاکت رساندن الشیشانی بوده اند.

الشیشانی، در سال ۱۹۸۶ میلادی (۱۳۶۵ شمسی) در روستایی در گرجستان به دنیا آمد. وی در سال ۲۰۱۲ و پس از آنکه مدتی را در ارتش این کشور به خدمت مشغول بود، به جرم تصرف برخی سلاح های غیرقانونی، مجرم شناخته شد و از ارتش اخراج شد.

الشیشانی در همان سال به ترکیه رفت و بعد از متی در سوریه خود را به صفوف داعش رساند و در اندک زمانی به عنوان یکی از فرماندهان بلند پایه این گروه تروریستی منسوب شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*