خانه » داعش » اخبار داعش » ترکیه این بار روسیه را تهدید کرد
loading...

ترکیه این بار روسیه را تهدید کرد

ترکیه این بار روسیه را تهدید کرد

ترکیه این بار روسیه را تهدید کرد

اخبار داعش :بعد از حضور نظامی روسیه در منطقه برای مبارزه با داعش و منفجر شدن جنگنده روس توسط ترکیه تنش ها میان این دو کشور به اوج رسیده. هر چند که ترکیه در روز های گذشته با اکثر همسایه های خود حتی ایران به مشکل خورده است

به گزارش میهن گرام :وزیر امور خارجه ترکیه در مصاحبه با تلویزیون ان تی وی این کشور با اشاره تحریم های اخیر روسیه اعلام کرد: روسیه پس از سرنگونی جنگنده اش تلاش کرد از هر فرصتی علیه ترکیه استفاده کند.

«مولود چاووش اوغلو» با دعوت روسیه با آرامش تهدید کرد: آنکارا مانند یک دولت با تجربه رفتار می کند، اما صبر ما نیز حدی دارد.

دیپلمات ارشد ترکیه‌ در خصوص واکنش نشان ندادن کشورش به اقدامات اخیر روسیه اظهار داشت: در پاسخ به اقدامات روسیه ترس یا احساس گناه نداریم، ما برای بازگشت روابط با روسیه صبورانه رفتار می کنیم

وی با تکرار ادعاهای پیشین در سرنگونی جنگنده روسی اظهار داشت: روسیه به ناحق حریم هوایی ترکیه را نقض کرده بود و ما نمی دانستیم آن جنگنده روسی است.

وزیر امور خارجه ترکیه افزود: پس از سرنگونی جنگنده روسیه ای حدود یک ساعت با همتای روسی خود صحبت کردم و ما در بلگراد نیز دیداری با هم داشتیم، روسیه هم اعلام کرد که خواهان تشدید تنش نیست.

داعش