خانه » داعش » اخبار داعش » ارسال سلاح و مهمات برای داعش توسط بالگردهای آمریکایی
loading...

ارسال سلاح و مهمات برای داعش توسط بالگردهای آمریکایی

ارسال سلاح و مهمات برای داعش توسط بالگردهای آمریکایی

ارسال سلاح و مهمات برای داعش

اخبار داعش : امریکا که یکی از حامیان گروه تروریستی داعش بوده و هست این روز ها برای عناصر شکست خورده داعش در عراق سلاح و چیز هایی دیگری توسط بالگرد فرو می ریزد.

به گزارش میهن گرام : بالگردهای آمریکایی این روزها در آسمان شهرهای مختلف استان الانبار در غرب عراق و بخصوص شهرهای فلوجه و الرمادی گشت‌زنی کرده و برای عناصر گروهک تروریستی داعش سلاح و مایحتاجشان را فرو می‌ریزند.

این علاوه بر اقدام بالگردهای آمریکایی در انتقال کشته‌ها و زخمی‌های داعش به شهرهایی در سوریه یا سرزمین‌های اشغالی فلسطین برای درمان است.

نیروهای مشترک عراقی که در خطوط مقدم مبارزه با داعش هستند، این بالگردها را به طور دائم در آسمان مناطق درگیری مشاهده می‌کنند و منابع اطلاعاتی بلندپایه عراق نیز احتمال قوی می‌دهند که بالگردهای مذکور متعلق به آمریکا و اسرائیل باشند.

اگرچه احتمال ضعیف هم وجود دارد که بالگردها متعلق به داعش باشد، چون این گروهک تروریستی سال گذشته در جریان اشغال برخی شهرهای عراق یا سوریه به برخی تسلیحات پیشرفته از بقایای تجهیزات نظامی عراق یا سوریه دست یافته است.

یک مقام اطلاعاتی بلندپایه در عراق به خبرنگار فارس گفت: مبارزان خطوط مقدم جبهه مبارزه با داعش به طور دائم این بالگردهای ساخت آمریکا را مشاهده می‌کنند که بر فراز مناطق تحت سیطره داعش پرواز کرده و برای آنها سلاح و کمک‌های فوری فرو می‌ریزند و احتمال می‌رود که این بالگردها از ترکیه یا اسرائیل آمده باشند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: کمک‌های بی وقفه به داعش در طولانی شدن مدت نبرد نقش زیادی دارد، علاوه بر اینکه بالگردهای مذکور کار جایگزینی سرکرده‌ها و عناصر کشته شدن داعش با نیروهای تازه را انجام داده یا زخمی‌ها را به بیمارستان‌هایی در خاک سوریه یا خارج آن از کشورهای حامی داعش منتقل می‌کنند.

این مقام اطلاعاتی عراق گفت: زمانی که نیروهای امنیتی مشترک عراق همه شهرهای الانبار را پاکسازی کنند، بالگردهای آمریکایی وسیله انتقال سرکرده‌های برجسته داعش به خارج از استان الانبار خواهند بود تا اسرار این گروهک تروریستی بدست نیروهای ما نرسد.

وی درباره تکرار سناریو شهر تکریت در الانبار هشدار داد و گفت: زمانی که نیروهای مشترک عراق وارد تکریت شدند همه سرکرده‌های داعش با یک نقشه آمریکایی از شهر فرار کردند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*