خانه » داعش » اخبار داعش » آغاز آزادسازی الرمادی توسط نیروهای ارتش و مردمی
loading...

آغاز آزادسازی الرمادی توسط نیروهای ارتش و مردمی

آغاز آزادسازی الرمادی توسط نیروهای ارتش و مردمی

آغاز آزادسازی الرمادی توسط نیروهای ارتش و مردمی

اخبار داعش :پیشروی های ارتش عراق همچنان ادامه دارد و داعش همچنان در حال عقب نشینی از مواضع خود است.این بار نیروهای عراقی عملیات خود را برای آزادسازی الرمادی آغاز کرده اند تا داعش را از این منطقه بیرون کنند.

به گزارش میهن گرام :نیروهای داوطلب مردمی و ارتش عراق، شهرک التامیم جنوب الرمادی را پس از درگیری شدیدی با تروریست‌های داعش آزاد کردند.

فرماندهان نظامی ارتش عراق می‌گویند تروریست‌های داعش قبل از عقب نشینی به سمت مرکز شهر الرمادی، خسارت‌های سنگینی را متحمل و تعداد زیادی از آن‌ها کشته شدند و تجهیزات نظامی آن‌ها نیز منهدم شدند.

نیروهای عراقی پرچم این کشور را در شهرک التامیم جنوب شهر الرمادی برافراشته‌اند و درگیری‌هایی که بین نیروهای مشترک عراقی و تروریست‌های داعش روی داد شدید بود که به عقب نشینی عناصر داعش از شهرک التامیم منجر شد البته تروریست‌ها قبل از خروج از شهرک، انواع بمب و مین و مواد منفجره را در مناطق متعددی از شهرک کار گذاشتند.

شهرک التامیم که بزرگ‌ترین شهرک‌های شهر الرمادی است و در نزدیکی‌های مرکز آن قرار دارد بزرگ‌ترین پایگاه تروریست‌های داعش به شمار می‌رفت.

یکی از نیروهای داوطلب مردمی گفت: یگان مبارزه با تروریسم توانستند شهرک التامیم را آزاد کنند ان‌شاءالله بطور کامل پاکسازی می‌شود اما سختی‌هایی در آزادسازی آن وجود داشت زیرا خیابان‌ها و منازل مین گذاری شده بود اما یگان مهندسی نیروهای مشترک عراقی خنثی سازی این مواد منفجره و می‌ن‌ها را به عهده گرفته است و همه منازل را پاکسازی خواهد کرد. یک درگیری مختصری نیز بعد از آزادسازی شهرک التامیم روی داد اما نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی به خوبی می‌توانند این درگیری‌ها را خنثی کنند و ان شاء الله به سمت مرکز شهر الرمادی مرکز استان الانبار پیشروی خواهیم کرد. ان شاء الله در روزهای آینده این شهر از لوث وجودی تروریست‌های جنایتکار داعش پاکسازی خواهد شد.

یکی دیگر از نیروهای عراقی نیز گفت: همانطور که وعده داده بودیم الحمدلله شهرک التامیم آزاد شد و امروز همه درگیری‌ها به پایان رسید و تنها پاکسازی شهرک از مواد منفجره باقی مانده است و ان شاء الله همه منازل را پاکسازی می‌کنیم تا اهالی و خانواده‌ها دوباره به منازل خود بازگردند.

یک نیروی عراقی دیگر نیز اظهار داشت: ما شاخه طلایی نیروهای مبارزه با تروریسم شهرک التامیم را بطور کامل آزاد کردیم و ان شاء الله به سمت مرکز شهر پیشروی می‌کنیم و روحیه بسیار بالایی داریم و با تلاش نیروهای عراقی مبارزه با تروریسم و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف، دیگر چیزی به آزادسازی کامل الرمادی باقی نمانده است.

یگان مهندسی وابسته به ارتش عراق به پاکسازی منازل و راه‌ها ادامه می‌دهد تا مواد منفجره و مین‌های کار گذاشته شده توسط داعش را خنثی کنند.

از سوی دیگر نیروهای عراقی خود را برای آغاز عملیات جدیدی به سمت مرکز شهر الرمادی آماده می‌کنند. مرکز شهر تنها دو کیلومتر با شهرک التامیم فاصله دارد. آن‌ها از اهالی الرمادی خواستند منازل خود را خالی کنند تا قربانی درگیری‌های موجود نباشند.

نیروهای ارتش و مردمی

آزادسازی الرمادی توسط نیروهای ارتش و مردمی

آزادسازی الرمادی

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*