خانه » داعش » اخبار داعش » ائتلاف ضد داعش یا ائتلاف ضد ارتش سوریه
loading...

ائتلاف ضد داعش یا ائتلاف ضد ارتش سوریه

ائتلاف ضد داعش یا ائتلاف ضد ارتش سوریه

ائتلاف ضد داعش یا ائتلاف ضد ارتش سوریه

اخبار داعش :بالاخره حامیان داعش خود را نشان دادند و ائتلاف ضد داعش جای اینکه به جنگ داعش برود به ارتش سوریه حمله کرد که واقعا جای تاسف دارد که جای حمله به مواضع داعش به مواضع ارتش سوریه حمله میکند.

به گزارش میهن گرام :رادیو “شام اف ام” به نقل از خبرنگارش در شهر دیرالزور سوریه اعلام کرد: این حمله هوایی که به نظر می‌رسد توسط ائتلاف ضد داعش انجام شده باشد پایگاه ارتش سوریه در منطقه “عیاش” در دیرالزور را هدف قرار داد که به کشته شدن چهار تن و زخمی شدن ۱۳ تن دیگر انجامید. چند تانک و خودروی نظامی نیز در این حمله منهدم شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد که حمله هوایی که به نظر می‌رسد توسط ائتلاف ضد داعش انجام شده به کشته شدن سه نظامی سوری در استان دیر الزور منجر شد.

یک منبع نزدیک به دولت سوریه نیز اخبار منتشر شده درباره این حمله را تایید کرد و گفت که این حمله در بخشی از پادگان نظامی الصاعقه در نزدیکی شهرک عیاش در استان دیرالزور انجام شده و به زخمی شدن ۱۴ نظامی سوری منجر شده است.

به گفته منابع، این نخستین حمله‌ای است که ائتلاف ضد داعش علیه اهداف ارتش سوریه انجام داده است هرچند که در حملات قبلی این ائتلاف در سوریه و عراق چندین غیرنظامی کشته شده‌اند. ائتلاف ضد داعش که از حدود یک سال پیش حملات بی‌فایده‌ای را علیه داعش در سوریه و عراق آغاز کرده است تاکید کرده بود که هرگز اهداف نظامی سوری را هدف قرار نخواهد داد.

در این راستا وزارت خارجه سوریه دو نامه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت درباره حمله ائتلاف آمریکایی ضد داعش علیه یکی از پادگان‌های ارتش سوریه در دیر الزور فرستاده است.

وزارت خارجه سوریه اظهار داشت که چهار فروند ائتلاف ضد داعش عصر یکشنبه یکی از پادگان‌های ارتش سوریه را با ۹ موشک هدف گرفتند که سه کشته و ۱۳ زخمی داشته است.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*