خانه » داعش » اخبار داعش » داعش استاندار عدن را ترور کرد
loading...

داعش استاندار عدن را ترور کرد

داعش استاندار عدن را ترور کرد

داعش استاندار عدن را ترور کرد

اخبار داعش :در یک عملیات تروریستی توسط داعش استاندار عدن که به عربستان نیز وفادار بود کشته شد. داعش بعد از حملات مزدوران عربستان به یمن توانست به سرعت در این کشور رشد کند.

به گزارش میهن گرام و به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، خودروی حامل سرلشکر جعفر سعد، استاندار عدن در نزدیکی خانه‌اش در منطقه التواهی هدف سوء قصد با یک خودروی بمب گذاری شده قرار گرفت که در اثر انفجار ناشی از آن، وی به همراه چند تن از همراهانش کشته شد.

محمد مساعد، فرمانده اداره امنیت استان عدن در پی عملیات ترور اعلام کرد که یک عامل انتحاری سوار بر خودری بمب‌گذاری شده عملیات را انجام داده که با توجه به نحوه عملیات احتمالا توسط القاعده یا داعش انجام شده است.

جعفر سعد که علاوه بر دارا بودن پست استانداری عدن یکی از فرماندهان ارشد ارتش وفادار به منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن محسوب می‌شد و عالی‌ترین مقام در شهر عدن بود. کشته شدن وی که نقش بزرگی در اشغال عدن و مناطق جنوبی یمن داشت ضربه سختی به دولت مستعفی یمن است.

در همین حال خبرگزاری رویترز اعلام کرد که داعش مسئولیت ترور استاندار عدن را برعهده گرفته است.

شهر عدن به عنوان بزرگترین شهر در جنوب یمن توسط عبدر ربه منصور هادی به عنوان پایتخت موقت انتخاب شده است و هزاران نیرو از نظامیان وفادار به هادی به همراه نیروهایی از کشورهای ائتلاف متجاوز عربی اداره آن را برعهده دارند.

منابع نزدیک به منصور هادی تاکید کردند که وی در عدن حضور دارد و این شهر را ترک نخواهد کرد.

این سومین عملیات ترور مسئولان ارشد عدن ظرف ۲۴ ساعت گذشته محسوب می‌شود. دیروز نیز یک مسئول قضایی و یک فرمانده پلیس استان عدن توسط افراد ناشناس ترور شدند.

گفته می‌شود گروه‌های افراط‌گرا از جمله القاعده و داعش به تازگی تحرکاتی را در اطراف این شهر آغاز کرده‌اند.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*