خانه » داعش » اخبار داعش » هشدار به زائران کربلا نسبت به اسباب بازی ها
loading...

هشدار به زائران کربلا نسبت به اسباب بازی ها

هشدار به زائران کربلا نسبت به اسباب بازی ها

هشدار به زائران کربلا نسبت به اسباب بازی ها

اخبار داعش :بعد از کشف تعدادی عروسک مشکوک به حملات تروریستی داعش در عراق این بار تعدادی اسباب بازی مشکوک در بار زائران کربلا پیدا شده است که به گفته بعضی زائران این اسباب بازی هارا حتی رایگان و به زور عده ای به آنها داده اند.

به گزارش میهن گرام :سخنگوی ناجا ضمن قدر دانی از یکایک زائران حسینی به جهت همکاری و رعایت توصیه‌های پلیسی اعلام کرد: موارد مشکوکی در عروسک‌های خریداری شده از کشور عراق مشاهده و توسط پلیس کشف گردیده که لازم است چنانچه احیانا زائران گرامی مواردی از این دست خریداری نموده‌اند حتما در مبادی ورودی به اولین مراکز پلیس اطلاع دهند.
سردار «منتظرالمهدی» افزود: همکاران ما در تمامی مرز‌ها و مبادی ورودی با امکانات لازم از بی‌خطر بودن آن‌ها اطمینان حاصل می‌نمایند.
شایان ذکر است، داعش در گذشته با استفاده از عروسک‌های حاوی چاشنی انفجاری قصد رسیدن به اهداف تروریستی خود را داشته که احتمال می‌رود هم اکنون نیز پلیس ایران با بازرسی عروسک‌های عراقی درصدد امنیت بیشتر زائران اربعین حسینی است و احتمال می‌رود چاشنی‌های انفجاری نیز در این عروسک‌ها وجود داشته باشد.
گفتنی است، در پی اطلاع رسانی مبنی بر جاسازی مواد خطرناک در اسباب بازی‌ها تعداد قابل توجهی از زائران عتبات به استانداری‌ها و مراکز انتظامی مراجعه و اعلام کرده‌اند که عروسک‌های جاسازی شده با پافشاری به زائران هدیه شده است.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در گفتگویی اظهار داشت: در بررسی چند مورد از اسباب بازی‌های خریداری شده توسط زائران در عراق مواد خطرناکی کشف شد و برخی نیز خودشان به دلیل مشکوک شدن به وسایل خریداری شده این موضوع را به دستگاه‌های امنیتی اطلاع دادند.
«حسین ذوالفقاری» یادآور شد: در مرز مهران چند مورد اسباب بازی که مواد خطرناک در آنجاسازی شده بود کشف شد.
وی از تمامی زائرانی که به داخل کشور آمده‌اند خواست چنانچه اسباب بازی و وسایلی که امکان جاسازی مواد خطرناک خریداری کرده‌اند قبل از استفاده آن را باواحدهای انتظامی، امنیتی کنترل کنند تا نسبت به آن وسیله اطمینان کامل را داشته باشند.
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی افزود: همچنین زائران که در راه هستند مراقب وسایل خریداری شده خود باشند و آنان که هنوز در عراق هشتند به هیچ عنوان این گونه وسایل را نخرند.
ذوالفقاری تصریح کرد که به تمامی دستگاه‌های امنیتی تاکید شده است که کنترل بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند تا مشکلی بوجود نیاید.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*