خانه » داعش » اخبار داعش » افشاگری مقام عراقی از همکاری داعش و ترکیه
loading...

افشاگری مقام عراقی از همکاری داعش و ترکیه

افشاگری مقام عراقی از همکاری داعش و ترکیه

افشاگری مقام عراقی از همکاری داعش و ترکیه

اخبار داعش :بعد از اینکه در روزهای اخیر روسیه اردوغان را متهم به همکاری با داعش کرده بود و مدارکی رو برای اثبات معرفی کرد این بار خبر افشاگری یک مقام عراقی درباره ترکیه را نیز میخوانیم.

به گزارش میهن گرام و به نقل از العالم، «عمار طعمه» عضو فراکسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، روز پنجشنبه گفت: هشت فروند بالگردی که عراق از روسیه خریده است، هنوز به عراق نرسیده‌اند، زیرا مسیرِ عبور آن‌ها از ترکیه است. ترکیه بهانه کرده است که قرارداد فروش این بالگردها در زمان دولتِ سابق عراق، با روسیه امضا شده است.

عمار طعمه خاطرنشان کرد: هیأت عراقی که ماه گذشته به مسکو رفته بود، گزارشی از موانعِ دریافت سلاح‌های روسیِ خریداری شده، به دولت عراق ارائه کرد.

وی تاکید کرد که فراکسیون امنیت و دفاع به وزارت دفاع و وزارت امور خارجه این کشور پیشنهاد کرد که مسیرِ دریافتِ بالگردها را تغییر دهد و آن‌ها را به جای مسیر ترکیه، از مسیر ایران تحویل بگیرد، زیرا به گفته او، ترکیه به عمد و برای کارشکنی در روند سرکوب تروریسمِ داعشی توسط دولت عراق، «بهانه‌هایی واهی و کاملاً غیرمنطقی در این مجال مطرح کرده است».

«حیدر العبادی»، نخست‌وزیر عراق، در سفر خود به روسیه در ۲۱ ماه می گذشته، قراردادی تسلیحاتی امضا کرد که به موجب آن، روسیه، نیروهای عراقی را به بالگردهای «می ۲۸» و «می ۲۹» و سلاح‌های «پی.کی.سی» و «تیربار» و همچنین سلاح‌های نیمه‌سنگین، خمپاره، مقادیر زیادی مهمات، قناسه و دوربین‌های دید در شب مسلح کند.

منابع رسمی عراقی، ارزش این قرارداد را حدود ۴٫۵ میلیارد دلار برآورد کردند.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*