خانه » داعش » اخبار داعش » انتقال پیکر خلبان روس به مسکو +عکس
loading...

انتقال پیکر خلبان روس به مسکو +عکس

انتقال پیکر خلبان روس به مسکو +عکس

انتقال پیکر خلبان روس به مسکو +عکس

اخبار داعش :بعد از حضور نظامی روسیه در منطقه برای مبارزه با داعش یک جنگنده این کشور توسط ترکیه سرنگون شد که یکی از خلبان های آن جان خود را از دست داد و دیگر خلبان نیز گفته می شود با فرماندهی سردار سلیمانی نجات پیدا کرد.

به گزارش میهن گرام :وزارت دفاع روسیه اعلام کرد پیکر خلبان جنگنده «سوخوی ۲۴» روسیه شامگاه دوشنبه از آنکارا به فرودگاه نظامی چکالوفسکی در حومه مسکو منتقل شد.
وزارت دفاع روسیه افزود پیکر «اولگ پشکوف» خلبان جنگنده‌ای که ترکیه آن را در حریم هوایی سوریه سرنگون کرد از آنکارا به این فرودگاه منتقل شد.
«سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه و ژنرال «ویکتور بولدیرف» فرمانده نیروی هوایی روسیه در مراسم استقبال از پیکر این خلبان و اعطای لقب «قهرمان روسیه فدرال» حضور داشتند.
هواپیمای پشکوف سه شنبه گذشته بر فراز سوریه توسط یک فروند جنگنده اف۱۶ ترکیه سرنگون شد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه ترکیه را متهم کرده است که جنگنده نیروی هوایی این کشور را برای حفاظت از تجارت نفتی با گروه تروریستی داعش سرنگون کرده است.
وی در پاریس ساقط کردن این هواپیما را یک اشتباه عظیم خواند و گفت: ‌ دلایل زیادی برای این اعتقاد خود داریم که تصمیم برای ساقط کردن هواپیمای ما ناشی از آرزوی ترکیه برای محافظت از خطوط نفتی وارده به خاک این کشور بود.
رئیس جمهور روسیه گفت: روسیه اطلاعات بیشتری دریافت کرده که نفت داعش از خاک ترکیه می‌گذرد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*